Слухати

Містичний туман, безкрайні ліси та пташиний щебет — Карпати з висоти (ВІДЕО) / Новини на Громадському радіо

Містичний туман, безкрайні ліси та пташиний щебет — Карпати з висоти (ВІДЕО)

20 травня 2017 - 12:53
На відеохостингу Youtube опублікували вражаюче відео українських Карпат зняте з висоти пташиного польоту

Ролик відзняв Андрій Дмитрук за допомогою квадрокоптера DJI Phantom 4.

Інтернет-ресурс «Цікаво знати» зібрав кілька примітних фактів про Карпати.

Найбільш високогірне місто Карпат — Рахів. Середня його висота становить 820 м над р.м. Цьому місту належить ще один рекорд — найбільший перепад висоти між вулицями — 600 м: від найнижчої (400 м) до найвищої 1000 м.

Першою геологічною картою в Україні була геологічна карта Карпат, складена С. Сташицем в 1809 р.

Найвисокогірніша споруда — на вершині Піп Іван височить кам’яна коробка, що була метеоролого-астрономічною обсерваторією.

Урочисте відкриття її відбулося влітку 1938 р. Головним астрономічним інструментом був астрограф з діаметром об’єктива 33 см. Під час Другої Світової війни цей будинок, відомий як «Білий слон», занепав.

Найбільший кам’яний залізничний міст — міст у смт. Ворохта, збудований в 1895 р. При загальній довжині 130 м проліт становить 65 м. Це один з найбільших кам’яних мостів у світі.

Найбільший духовий музичний інструмент — трембіта, яка становить собою конічну дерев’яну трубу без бокових отворів, сягає 4 м довжиною. Поширена здебільшого на Гуцульщині, Буковині, а на Бойківщині й досі використовується для подачі сигналів про важливу подію в селі. Діапазон трембіти — до 2,5 октав, чутність звуку — понад 10 км.

Найбільше гірське озеро — Синевир в Межигірському р-ні Закарпатської області (басейн Тереблі). Площа 7 га, глибина — до 24 м. В народі називають «синім оком», «карпатською Ріцею». Сильний землетрус, а можливо багатовікові вивітрювання викликали обвал скель, які і загатили долину гірського потоку й утворили озеро на висоті 989 м над р.м.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+