Слухати

Привозили на самосвалах, скидали та засипали — активіст про «Биківнянські могили»

21 травня 2017 - 12:17
Україна сьогодні вшановує пам'ять жертв політичних репресій. У Київській області на території історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» проходять офіційні заходи
Привозили на самосвалах, скидали та засипали — активіст про «Биківнянські могили» / Новини на Громадському радіо

Про це активіст Олександр Місюра розповів Громадському радіо.

«Людей чимало, але черги біля рамок немає. Проходять, йдуть до алеї, до меморіалу», — розповів Місюра та нагадав про те, що відбувалось в Биківні 80 років тому:

«Вісімдесят років тому в Радянському Союзі почалися масові репресії. В принципі, репресії були і раніше — і 18-му, і в 22-му, але саме 1937-й вважається роком початку масових репресій, коли вбивали мільйони людей. Цього року виповнюється 80 років від того дня. Третя неділя травня встановлена державним днем вшанування пам’яті репресованих в Радянському Союзі. Тисячі людей прийшли вшанувати пам’ять безневинно загиблих, убитих. На цьому меморіалі лежать не тільки кияни. Сюди привозили з інших міст. Тут і поляки є, литовці. В основному це люди, яких було вбито в Жовтневому палаці. Їх сюди привозили дрезиною на вагоні-платформі. Привозили також на самосвалі. Рили котловани, скидали, засипали. І це робилося до самого заходу гітлерівців в Київ».

За словами, активіста, якщо пройтись лісом, то можна побачити деякі котловани, які не встигли засипати людьми.

«Є окопи, в яких сиділи кулеметники, у яких була задача — в разі якогось небажаного свідка, вони його розстрілювали і також кидали в котлован», — говорить Олександр Місюра.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+