Слухати

Діючий депутат райради Лисичанська від БПП з’явився на сайті «Миротворець» (ФОТО)

23 травня 2017 - 19:20
Депутат районної ради Іван Полупанов знайшов себе у списках сайту з поміткою «боевик НВФ». Іван Полупанов вважає, що його фото з «тролінгом» невірно зрозуміли
Діючий депутат райради Лисичанська від БПП з’явився на сайті «Миротворець» (ФОТО) / Новини на Громадському радіо

polupanov4.jpg

Інформація про І.І. Полупанова // Фото: скрін з сайту "Миротворець"
Інформація про І.І. Полупанова
Фото: скрін з сайту «Миротворець»

Депутат районної ради Лисичанська Іван Полупанов («Блок Петра Порошенка «Солідарність») знайшов себе у списках сайта «Миротворець» із поміткою «боевик НВФ» (незаконні воєнізовані формування). На сайті пишеться, що Полупанов «може ховатися на підконтрольній владі України території».  На сторінці міститься адреса, ІНН та дата народження депутата. 

Чотири дні тому колишній редактор на Луганському обласному телебаченні випадково знайшов себе у списках сайту «Миротворець», що неофіційно збирає дані про людей, які підозрюються у злочинах проти безпеки держави. Особисті дані таких людей з’являються на сайті у відкритому доступі. Раніше, за його словами, у нього вже були дві перевірки, коли поліція за отриманим орієнтуванням зупиняла його для з’ясування обставин. 

«Я два рази давав свідчення. Перший раз в Лисичанському райвідділі поліції, я туди приїхав як депутат, по депутатським справам. Начальник поліції сказав мені, що на мене прийшло орієнтування від Донецької поліції про те, що ти, мовляв, знаходишся у списках незаконних воєнізованих формувань. Я дав свої пояснення, мене відпустили. Це було 12 грудня 2016 року. Другий раз це було 22 лютого, я їхав із Запоріжжя рейсовим автобусом у Лисичанськ, і перед Бахмутом на блокпості висадили всіх пасажирів, потім дозволили знов повертатись на місця, а мене залишили. Взяли пояснення, приїхали СБУ та поліція, «затримали бойовика», як вони казали. Мене доставили до райвідділку, я дав свідчення, питань до мене в СБУ не було. Поліцейський протокол заповнили, і відпустили о восьмій вечора. Автобус поїхав, ніч надворі. Тепер це вже втретє». 

polupanov3.jpg

Іван Полупанов вважає, що "тролінг" не зрозуміли // Фото: сайт "Миротворець"
Іван Полупанов вважає, що «тролінг» не зрозуміли
Фото: сайт «Миротворець»

21 лютого 2016 року Полупанов сам опублікував матеріал в якості жарту, де сам себе називає активним бойовиком. На його думку, цей матеріал є іронією. Саме цей лінк міститься на сайті «Миротворець», як додаткове свідчення про підозрювану особу. Про це йдеться у його свіжій статті на тому ж ресурсі. 

На сторінці, де опубліковані дані про депутата, містяться три фотографії. На одному з фото Іван Полупанов разом з декількома іншими людьми тримає «стрічку» із надувних кульок чорного та помаранчевого кольору, кульки символізують георгіївську стрічку, використання якої у громадських місцях днями заборонили в Україні. Полупанов  навів джерело, звідки з’явилось таке фото, події на фото відбувались 9 травня 2012 року. Він коментує це так:

«Це був тролінг, тоді депутат Дунаєв балотувався до ВР, він був мером міста. На це свято зазвичай зганяли Партію регіонів з такими ж кульками, прапорами, і так далі. Ми їм в пику надули та прийшли зі своїми кульками. Це був такий тролінг. Ми їх запустили в небо. Ми хотіли показати їм, що можна зробити щось краще, ніж просто ходити по місту з прапорами. Можна було прапор КПУ запустити, чи прапор партії регіонів, але ми обрали такі прапори».

На думку депутата, політичний «креатив» невірно інтерпретували. Полупанов припускає, що звернеться до суду. 

В одному з розділів сайту міститься умови — «порядок виключення» зі списків «Миротворця» — за яких інформацію про людей ніби то знімають з ресурсу. Для цього, як пишуть на сайті, треба надіслати особисті дані, в тому числі, серію та номер паспорта, де, коли і ким виданий, номер мобільного телефону для зв’язку, скріншот сторінки запису на сайті та її адресу. 

За словами Полупанова, він не звертався до сайту і не проходив «порядок виключення» з сайту, оскільки, на його думку, офіційні правоохоронні структури мають відповідну інформацію.

Громадське радіо звернулось до сайту «Миротворець» із декількома загальними запитаннями. Публікуємо запит і відповідь сайта «Миротворець».

У разі надходження додаткової інформації ми її опублікуємо в цьому матеріалі.

zapyt_myrotvorcyu.jpg

Запит Громадського радіо "Миротворцю"  // Фото: скрін зі електронної скриньки
Запит Громадського радіо «Миротворцю»
Фото: скрін зі електронної скриньки

vidpovid_myrotvorcya.jpg

Відповідь "Миротворця" Громадському радіо // Фото: скрін з електронної скриньки
Відповідь «Миротворця» Громадському радіо
Фото: скрін з електронної скриньки

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+