Слухати

Пару днів били. Не давали їсти і пити — чоловік про катування «ДНР» (ВІДЕО) / Новини на Громадському радіо

Пару днів били. Не давали їсти і пити — чоловік про катування «ДНР» (ВІДЕО)

23 травня 2017 - 10:56
Чоловік повідомив, що у квітні він разом зі своїм 78-річним дідом були затримані бойовиками під час спроби перетнути їх блокпост

Чоловік їздив на непідконтрольну територію, щоб провідати свого діда. Разом вони приїхали до Маріуполя, щоб зняти його пенсію.

«12 квітня ми, як завжди, приїхали, щоб зняти його пенсію, 13 — повертались назад. На «ДНРівському» посту нас зупинили. Почали запитувати, де працюю, чим займаюсь. Запропонували зайти у вагончик. Ми пішли. нас з дідом посадили і сказали: чекайте».

Через півгодини у чоловіків забрали паспорти та телефони. А за дві години приїхали люди у військовій формі і запхали їх до машини:

«Зав’язали очі і ми поїхали. Я спитав: куди? Мені сказали: не став зовсім ніяких запитань. Потім нас привели до якого приміщення, кинули на підлоги. Мене прикували наручниками до батареї. Де був дід, я не знаю», — розповів чоловік.

Одразу ж до приміщення зайшов бойовик з російським акцентом та запропонував з ними «співпрацювати». Житель Маріуполя відмовився. Після того, його побили:

«Били сильно. Пару днів точно били. Не давали ні їсти, ні пити. Спочатку в туалет виводили, коли я просив. Потім знову зайшов цей чоловік і запропонував «співпрацювати.» Я одразу ж погодився», — розповів чоловік.

За його словами, бойовик наполягав на тому, щоб записати відео, де полонений погоджується з ними «співпрацювати».

«Я був готовий на все, аби мене відпустили. Вони відзняли все на телефон і нас відвезли та викинули в Новоазовську».

За словами чоловіка, вони з дідом одразу ж поїхали. 

Він додав, що бойовики дали йому завдання наносили емблему «Азову» на пам’ятники.

20 квітня йому подзвонили та сказали де саме треба намалювати символіку. Тоді ж чоловік звернувся до СБУ

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+