Слухати

Верховна Рада затвердила квоту 75% української мови на телебаченні

23 травня 2017 - 12:20 97
Верховна Рада остаточно схвалила проект закону про мовні квоти на телебаченні

Документ підтримали 269 депутатів — представники майже всіх фракцій і груп парламенту, крім «Опозиційного блоку», передає BBC.

Проект передбачає, що для загальнонаціональних та регіональних телекомпаній частка передач і фільмів українською мовою має становити не менше 75%.
Для місцевих телерадіокомпаній встановлюється квота на україномовний продукт в 50%.
Відсоток буде рахуватись за тиждень — погодинно: з 7:00 до 18:00 та з 18.00 до 22.00.
Від ідеї вважати квоту кожен окремий годину щодня відмовилися.

На вимогу представників кримських татар в проект внесли поправку про те, що регіональні канали, які ведуть мовлення на мовах корінних народів, не повинні дотримуватися загальної квоту.
Під квоти не потрапляють передачі і фільми, виготовлені до 1 серпня 1991 року. Їх досить субтитрувати українською мовою, тоді вони включаються в українську квоту.
Документ передбачає перехідний період — протягом року всі передачі, вироблені за участю телеканалу, вважаються відповідними необхідної української квотою.
Ситуацію з ток-шоу і передачами, де виступають на різних мовах, вирішили врегулювати особливим чином. Передача вважається україномовної, якщо всі ведучі і диктори говорять українською.

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+