Слухати

Всі безвісти зниклі в Станиці були затримані, або зупинені на блокпосту — ХПГ / Новини на Громадському радіо

Всі безвісти зниклі в Станиці були затримані, або зупинені на блокпосту — ХПГ

23 травня 2017 - 15:07
Такі дані наводить Харківська правозахисна група, яка неодноразово виїздила до Станиці Луганської та спілкувалась з місцевими жителями щодо порушення їхніх прав

В рамках підтримуваного Держдепартаментом США проекту «Акція по забезпеченню дотримання прав людини в зоні збройного конфлікту і на її прикордонних територіях в Донбасі, Україна» правозахисної Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі», моніторингові групи здійснили п’ять виїздів в населені пункти Станично-Луганського сектора для збору інформації про різні порушення прав людини, повідомляє Харківська правозахисна група.

За даними Станично-Луганського селищної ради, за період з 2014 по 2015 рік під час цих подій загинуло 28 і було поранено 36 жителів Станиці Луганської. Монітори задокументували ще більше смертей і поранень. Від авіаудару українського літака 2 липня 2014 року в Станиці Луганській загинуло 9 і було поранено 11 людей. 23 людини загинули від артобстрілів або потрапивши під перестрілку під час боїв. На розтяжках і мінах підірвалося 16 людей, 8 з них загинули. 12 людей зникли безвісти, всі вони були затримані або зупинені на блок-посту або вулиці для перевірки документів, 4 — бойовиками НФВ «ЛНР», 8 — військовослужбовцями ЗСУ або МВС.

perehid_v_stanyci.jpg

Пішохідний перехід в Станиці Луганській // Харківська правозахисна група
Пішохідний перехід в Станиці Луганській
Харківська правозахисна група

«Деякі з постраждалих від обстрілів змогли отримати від органів влади та місцевого самоврядування компенсації в сумі 1000 гривень. Пошкоджене в результаті артобстрілів житло ніхто не відновлював, а на всі звернення місцевих жителів до органів влади чиновники відповідали, що коштів на подібні роботи немає. Тільки за допомогою волонтерів і зарубіжних благодійних організацій деякі жителі змогли відновити частково свої житла», зазначається у звіті.

Під час авіаудару 2 липня 2014 року, коли Станиця Луганська контролювалася бойовиками «ЛНР», було повністю зруйновано будівлю райвідділу міліції, сильно пошкоджено будівлю суду, підірваний автомобільний міст. З 1 по 4 вересня Станиця Луганська піддалася масованим обстрілам з боку бойовиків. Протягом декількох днів була знищена практично вся інфраструктура і зруйновано близько 300 житлових будинків. Всього за два роки в Станиці Луганській було зруйновано артобстрілами і приведено в непридатність для проживання 2016 будинків, 300 будинків знищені до фундаменту, 95 — знищено повністю, повідомляють правозахисники.

vulycya.jpg

На вулиці в Станиці Луганській // Харківська правозахисна група
На вулиці в Станиці Луганській
Харківська правозахисна група

«В Станиці Луганській працює єдиний в Луганській області пункт пропуску, через який громадяни можуть перейти з непідконтрольних територій на підконтрольні і назад. Пішохідний перехід на КПВВ гостро потребує негайного ремонту. Тільки в 2016 році зафіксовано 4 нещасних випадки, пов’язаних з аварійним станом переходу. У 2016 році КПВВ «Станиця Луганська» 36 разів піддавався обстрілу з боку НВФ ЛНР, в результаті яких постраждали 132 людини, яким було надано невідкладну медичну допомогу, при цьому 9 з них врятувати не вдалося», — наголошують правозахисники.

Більшість опитаних моніторами місцевих жителів висловлюються за негайне відведення озброєнь за межі населеного пункту. Присутність військових в населеному пункті фактично означає використання цивільних осіб в якості «живого щита», що і є причиною загибелі і поранень людей, а також знищення і пошкодження їх майна.

На момент написання доповіді факти знущання військовослужбовців батальйонів «Торнадо» та «Чернігів» (підлеглі МВС) над місцевим населенням не були належним чином розслідувані, не встановлено повне коло осіб, причетних до скоєння злочину.

Жителі Станично-Луганського району долатють 75 км, щоб звернутися до Біловодського районного суду для захисту своїх прав.

Результати моніторингу оприлюднено на сайті організації.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+