Слухати

Волонтер розповів, як живуть люди в селищі «закритого» типу на Донеччині / Новини на Громадському радіо

Волонтер розповів, як живуть люди в селищі «закритого» типу на Донеччині

24 травня 2017 - 11:45
Селище Чигирі (Південне) Торецької міської ради Донецької області (де-юре підконтрольний уряду України) є населеним пунктом закритого типу і розташований в "сірій зоні" на лінії розмежування

В Чигирях сьогодні проживає 185 мирних жителів (62 двори), в тому числі 15 дітей, пише керівник Гуманітарної місії «Проліска» Євген Каплін.

За його словами, щоб дістатися до селища з боку Торецька (колишній — Дзержинськ) необхідно йти пішки від крайнього блок-поста української армії близько 5 кілометрів.

«Дорога неабияк нашпигована хвостовиками мінометних мін, уздовж дороги на узбіччі в траві лежать боєприпаси, що не розірвалися, в зв’язку з чим пересування по даній дорозі не безпечно для населення. Розмінування дороги не проводилось досить тривалий час», — зазначив Каплін.

snaryad.jpg

Снаряд на дорозі // Євген Каплін
Снаряд на дорозі
Євген Каплін

Він розповів, що співробітники Гуманітарної місії «Проліска» відвідали Чигирі з метою надання допомоги потерпилом від конфлікту мирним жителям.

«З початку конфлікту в селищі відсутня газове постачання, регулярний транспорт», — пише голова місії.

15 дітей шкільного віку, які проживають на території населеного пункту ходять в школу на територію «ДНР», тому що відстань до школи на території, контрольованій «ДНР» - менше 1 кілометра, а найближча школа на контрольованій Урядом території розташована в 7 кілометрах від населеного пункту. Шкільний автобус для підвезення дітей не їздить.

snaryad2_0.jpg

Снаряд // Євген Каплін
Снаряд
Євген Каплін

«Одна з наболілих проблем місцевих жителів — прорив магістрального водопроводу (подає воду з непідконтрольною Уряду території в Торецьку на підконтрольну територію). Прорив водопостачання на даній ділянці не усувається протягом більше 2 років. Вода тече по дорозі, городах місцевих жителів, затоплюючи погреби, в зв’язку з чим місцеві жителі не можуть посадити і зберігати сільгоспкультури і ховатися в погребі при обстрілі. На деяких вулицях спостерігається підтоплення будинків. Далі вода стікає в стовбур шахти Гагаріна, де на даний момент рівень води, піднявся на 75 метрів, що загрожує обвалом шахтних порід і витісненням газів, які можуть розподілятися з шахти в льоху мирних жителів і спричинити подальше займання і вибухи», — розповів волонтер.

Актуальною проблемою для місцевих жителів також є не пропуск людей через блок-пост першого рубежу на підконтрольну Уряду територію в Торецьку. На даний момент пропуск здійснюється тільки 90 людей (раніше пропускали тільки 45) за узгодженими списками. Решта мирні жителі, які мають в паспорті прописку на Де-юре підконтрольної Уряду території, потрапити на неї Де-факто не можуть.

zaborona.jpg

Село Чигирі // Євген Каплін
Село Чигирі
Євген Каплін

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+