Слухати

Криза в ОБСЄ - це криза довіри у стосунках між державами - міжнародний оглядач

29 травня 2017 - 10:14
Канцлер Німеччини Ангела Меркель під час виступу в рамках передвиборної кампанії на святі в столиці Баварії заявила, що ЄС повинен сам вирішувати свої проблеми і не сподівається на підтримку партнерів
Криза в ОБСЄ - це криза довіри у стосунках між державами - міжнародний оглядач / Новини на Громадському радіо

«Часи, коли ми могли повністю покластися один на одного, пройшли. В останні дні я чітко це зрозуміла», — сказала політик, передає Reuters.

Незалежний міжнародний оглядач, який працював у ОБСЄ протягом 6 років, Андрій Дзюбенко в програмі «Ранкова Хвиля» на Громадському радіо, відповідаючи на запитання щодо причини кризи та розбіжностей у поглядах в ОБСЄ зазначив:

«Складна ситуація в ОБСЄ швидше пов’язана з тим, що зараз на просторі ОБСЄ, там, де організація діє, дійсно немає спільного погляду на безпеку і на те, що робити з цією безпекою. Ця криза пов’язана з Україною. Це, насамперед, криза довіри у стосунках між державами. І, відповідно, якщо ми згадаємо, що саме зараз відбувається в ОБСЄ, а саме те, що, наприклад, досі неухвалений бюджет цієї організації рік», — говорить Андрій Дзюбенко.

Він зазначив, що бюджет мав би бути ухвалений в грудні-січні і нагадав, що близько трьох років тому бив випадок, коли бюджет ОБСЄ ухвалили в травні. 

«Держави-учасниці ОБСЄ не можуть дійти згоди щодо призначення людей на ключові посади», — додав Дзюбенко.

Делегація країн-учасниць ОБСЄ 29 травня розпочала свій триденний візит до України. 

Під час візиту вони проведуть ряд зустрічей із політичним керівництвом країни, а також відвідають лінію розмежування на Донбасі, зокрема Краматорськ і Слов’янськ.  

Там вони ознайомляться з діяльністю своїх колег і ОБСЄ, оцінять реалізацію гуманітарних проектів для внутрішньо переміщених осіб і масштаби руйнувань на сході країни.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+