Слухати

Військовий розповів, як двічі виходив з оточення бойовиків (ВІДЕО) / Новини на Громадському радіо

Військовий розповів, як двічі виходив з оточення бойовиків (ВІДЕО)

29 травня 2017 - 11:06
Військовослужбовець Збройних сил України Віктор, який несе службу в зоні АТО, порівнює збройних конфлікт на Сході України з війною в Іраку та розповідає, як виходили з оточення бойовиків

За словами Віктора, свого часу проходив службу у складі миротворчого персоналу другого центру на посаді інструктора з надання допомоги державним установам 

«Доводилось бувати в Багдаді, в Талілі, в Ед-Діванії. Наша ціль була навчити підрозділи поліції республіки Ірак роботі на блокпостах, перевірці  техніки, затриманню злочинців певних угруповань», — говорить Віктор.

Він зазначає, що збройний конфлікт на Сході України відрізняється від того, що відбувалось в Іраку. Перша відмінність - зброя. Бойовики ОРДЛО використовують важке озброєння калібру 120, 152 мм. В Іраку ж бойовики використовували стрілецьку зброю та вибухові пристрої.

«Довелось побувати в оточенні під Савур-могилою в складі 30-ї бригади, залишитись живим і також в складі свого підрозділу вийти без втрат з населеного пункту Степанівка, з якого довелось виходити майже три дні і пішому порядку. І також приймав участь в складі третього батальйону населеного пункту Дебальцеве, де також потрапили в оточення і також довелось виходити з оточення. І під чіткими діями командира 8 роти вийшли також з оточення буз втрат серед особового складу», — розповідає боєць.

Віктор згадує випадок, коли разом з командиром восьмої роти ряд військовослужбовців вийшли в розвідку в бік бойовиків біля Углегорська. Там їх виявив супротивник і викликав групу, щоб знищити бійців або взяти в полон. 

«2 БМП2 і два «Урали» з особовим складом. В результаті бойового зіткнення супротивник поніс втрати. БМП2 була знищена, один автомобіль «Урал» разом з піхотою… Другий автомобіль «Урал», на жаль, відступив разом з піхотою в зворотньому напрямку — в Углегорськ», — розповів військовий ЗСУ Віктор.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+