Слухати

Гузар був сліпий, але при його появі всі вставали - Мирослав Маринович

31 травня 2017 - 23:09 1156
Правозахисник і засновник Української Гельсинської групи Мирослав Маринович в ефірі «Громадського радіо» розповідає про постать Любомира Гузара

«Згасла свічка великого життя. Блаженнійший Любомир Гузар був скарбом не тільки для греко-католиків. Я не один раз натикався на враження від моїх єврейських колег, чи то від мусульман, чи то від християн інших конфесій, які були захоплені його поставою. При його появі у аудиторії всі вставали. Навіть тоді, коли усі знали, що він цілковито сліпий і не бачить, що всі встають», — сказав він.

Мирослав Маринович окремо підкреслив, що чистоту душі Гузара відмічали навіть світські люди.

«Він був не просто ієрарх церкви, це була людина молитви. Це світилося у його очах, промінювало з усієї його постави. В один момент я знайшов розгадку, коли читав листи Стуса до свого сина, де він каже фразу «Жити треба так, щоб голуби сідали на плечі». Я відразу подумав про Любомира Гузара. Відійшов чоловік великої души і за ним Україна ще довго сумуватиме», — відмітив Маринович.

Нагадаємо, сьогодні на 85 році життя помер колишній голова УГКЦ Блаженніший Любомир Гузар. 

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+