Слухати

Гузар був сліпий, але при його появі всі вставали - Мирослав Маринович

31 травня 2017 - 23:09
Правозахисник і засновник Української Гельсинської групи Мирослав Маринович в ефірі «Громадського радіо» розповідає про постать Любомира Гузара
Гузар був сліпий, але при його появі всі вставали - Мирослав Маринович / Новини на Громадському радіо

«Згасла свічка великого життя. Блаженнійший Любомир Гузар був скарбом не тільки для греко-католиків. Я не один раз натикався на враження від моїх єврейських колег, чи то від мусульман, чи то від християн інших конфесій, які були захоплені його поставою. При його появі у аудиторії всі вставали. Навіть тоді, коли усі знали, що він цілковито сліпий і не бачить, що всі встають», — сказав він.

Мирослав Маринович окремо підкреслив, що чистоту душі Гузара відмічали навіть світські люди.

«Він був не просто ієрарх церкви, це була людина молитви. Це світилося у його очах, промінювало з усієї його постави. В один момент я знайшов розгадку, коли читав листи Стуса до свого сина, де він каже фразу «Жити треба так, щоб голуби сідали на плечі». Я відразу подумав про Любомира Гузара. Відійшов чоловік великої души і за ним Україна ще довго сумуватиме», — відмітив Маринович.

Нагадаємо, сьогодні на 85 році життя помер колишній голова УГКЦ Блаженніший Любомир Гузар. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+