Слухати

Книгу Толкіна «Берен і Лютієн» опубліковано через 100 років

01 червня 2017 - 11:46 176
Через століття після написання книга з’явилася на прилавках книжкових магазинів

Історія кохання Берена і Лютіен — це історія кохання смертного чоловіка і безсмертного ельфа. Вийшовши заміж за звичайну людину, Лютіен відмовилася від безсмертя задля кохання.

Нову книгу можна охарактеризувати як дуже особисту історію, в ній містяться версії казкового оповідання, що є частиною епічного «Сильмарилліону», повідомляє російська служба Бі-Бі-Сі.

Книгу редагував 92-річний син письменника Крістофер Толкін, видання проілюстрував Алан Лі, свого часу отримав премію «Оскар» за роботу над кінотрилогією Пітера Джексона «Володар кілець».

Літературознавець, фахівець з творчості Толкіна Джон Гарт вважає, що для письменника його історії були свого роду екзорцизмом внаслідок тих жахів, свідком яких він став в ході Першої світової війни.

«Коли Толкін повернувся з окопів, з лихоманкою, зиму 1916-1917 років він провів, намагаючись одужати. Він втратив двох своїх найближчих друзів на Соммі, і ви можете собі уявити, як він був розбитий», — розповідає Гарт.

А потім під час прогулянки в лісах Східного Йоркшира Толкін побачив, як його дружина Едіт танцює на галявині, зарослої білими квітами — це стало ключовою сценою історії про Берена і Лютієн.

«Толкін випробував тоді таку радість і захват, яких, можливо, не відчував більше ніколи», — говорить Гарт.

Для нової книги Крістофер Толкін взяв оригінальну історію батька, дбайливо зберігши стиль і форму оповіді, що став свого часу частиною «Сильмарилліону».

Імена Берен і Лютіен висічені на надгробному камені Джона Роналда Руела Толкіна і його дружини Едіт на кладовищі в Оксфорді.

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+