Слухати

Прикордонники пояснили, чому інформація ЗМІ РФ щодо переміщення "Буку" неправдива

01 червня 2017 - 16:03
В Державні прикордонній службі України заявили, що інформація, розповсюджена 31 травня в російських ЗМІ щодо переміщення "Буку" через українсько-російський кордон в 2014 році є недостовірною

Про це повідомив прес-секретар Держприкордонслужби Олег Слободян.

Йшлося про те, що нібито Держприкордонслужба України не підтвердила факт перетину українського кордону російським «Буком» із якого був збитий малазійський лайнер.

За словами Олег Слободяна, доказова база в матеріалі ґрунтується на фото витягу Головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України.

«Основний меседж – українські прикордонники не зафіксували переміщення через українсько-російський кордон зенітного комплексу «Бук-М1», — пише Слободян.

Він стверджує, що наведений «документ» Держприкордонслужби України є підробкою і пояснює, чому:

«По-перше, документ датується 20.07.2014 року з вхідним номером «1296», хоча, згідно з номенклатурою, починаючи з червня 2014 року вхідні документи надходять в Держприкордонслужбу виключно з п’ятизначним номером.

По друге, згідно пункту 23 Положення про базу даних «Відомості про перетинання державного кордону України» (який є у відкритому доступі в інтернеті) інформація з баз даних надається виключно про подорожуючих громадян, іноземців та осіб без громадянства, а не про перетин державного кордону транспортними засобами, а тим більше зенітними комплексами чи іншими видами озброєнь.

По третє, Держприкордонслужба повідомляє, що підпис, який поставлений у цьому «документі», не є підписом відповідної посадової особи.

Ну і врешті решт. Цей «витяг» структурного підрозділу Держприкордонслужби оформлений з абсурдними граматичними помилками та з явними ознаками порушення штабної культури, яка прийнята в документообізі Держприкордонслужби. Наприклад:
посада перед підписом написана не вірно – «Начальник Головної центру», правильно писати – «начальник Головного центру».
Деяка інформація в тексті теж написана не вірно – «відомостей щодо незаконного перетинання», правильно – «відомостей щодо незаконного перетину» та інше», — зазначив прес-секретар прикордонного відомства.

foto3.jpg

Вказані недостовірні дані // FB-сторінка Олега Слободяна
Вказані недостовірні дані
FB-сторінка Олега Слободяна

Відповідний «документ», про який йшлося в заяві прес-секретаря Держприкордонслужби, оприлюднив російський інтернет-ресурс «Совершенно секретно». Джерело оприлюдненого документа не вказувалося.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+