Слухати

Що робити, щоб не загубити дитину?

01 червня 2017 - 17:11
Сьогодні святкують Міжнародний день захисту дітей. Пропонуємо перелік порад, які допоможуть вам не загубити свою дитину
Що робити, щоб не загубити дитину? / Новини на Громадському радіо

Найперше, що повинні знати ваші діти — ім’я, вік, та адресу, повідомляє видання zbroya.info.

Найкращий спосіб — залишити у внутрішній кишені дитячого одягу вашу візитівку чи записку. На ній потрібно вказати не лише телефони батьків, а й домашню адресу, контакти ваших друзів. Якщо в дитини є медичні протипоказання, про це також варто написати.

Навчіть дитину користуватися телефоном

Маленьким дітям краще давати телефони із обмеженою кількістю кнопок. З допомогою телефону ви зможете визначити місце розташування дитини.

Створіть мережу контактів потрібних людей

У записній книжці повинні бути телефони вихователів (вчителів), друзів і батьків друзів вашої дитини. Також варто скласти список волонтерських організацій, що займаються пошуком дітей у вашому місті. На відміну від поліції, волонтери можуть організувати пошуки одразу після повідомлення.

Пограйте у квест: розпитайте дитину, що вона робитиме, якщо загубиться у місті

З відповідей ви зможете зрозуміти, наскільки дитина готова до такої ситуації. Спробуйте замість порад як чинити в тій чи іншій ситуації, пояснити дитині, чому саме так варто робити. Якщо дитина зовсім маленька, ситуацію можна розіграти на основі казки.

Настанови дитині

Коли даватимете дитині настанови обов’язково наголошуйте, що ви в жодному разі не будете її сварити. 

«Стій, де стоїш»

Цього правила варто навчити дітей із дитинства. Так вам буде простіше знайти один одного, якщо ви розминулись у магазині або музеї.

Що радять психологи

Дитині, що загубилась, психологи радять сісти на підлогу і кликати своїх батьків. Потрібно пояснити дитині, якщо до неї підходить незнайома людина і намагається її кудись відвести, то дитина повинна голосно повторювати такі слова: «Ти чужий, я тебе не знаю! Це не мій тато (Це не моя мама)! Допоможіть!». Тільки в цьому випадку дитина приверне до себе увагу перехожих (бо інакше прохожі сприймуть це як сімейну сцену).

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+