Слухати

Європарламент схвалив більше квот для українських аграріїв

01 червня 2017 - 14:38
Мед, кукурудза, ячмінь, овес, крупи і оброблене зерно, виноградний сік — на ці товари збільшені тарифні квоти
Європарламент схвалив більше квот для українських аграріїв / Новини на Громадському радіо

У той же час пропозиція Єврокомісії про підвищення квот на українську пшеницю, томати та сечовину не було підтримано депутатами, передає Інтерфакс-Україна.

«Надаючи додаткові тимчасові торговельні преференції, Європейський парламент хоче підтримати проведені реформи, посилити позиції малих і середніх підприємств і забезпечити необхідний стимул для збільшення торговельних потоків. Сподіваюся, ці заходи посилять наші відносини і допоможуть Україні», – цитується в повідомленні Європарламенту доповідач з українського питання Ярослав Валеса.

Таким чином, квоти на українську кукурудзу буде збільшено на 650 тис. тонн, ячмінь — на 350 тис. тонн, крупи і оброблене зерно — на 7,8 тис. тонн, овес — на 4 тис. тонн, мед — на 3 тис. тонн, виноградний сік — на 500 тонн.

У вересні 2016 року Єврокомісія запропонувала підвищити квоти на ряд товарних позицій з України. Йшлося про можливість збільшення квоти на кукурудзу на 650 тис. тонн, пшеницю — 100 тис. тонн, ячмінь — 350 тис. тонн, крупу і оброблене зерно — на 7,8 тис. тонн, овес — 4 тис. тонн, мед — 3 тис. тонн, виноградний сік — 500 тонн, перероблені томати — 5 тис. тонн.

Згідно з Угодою про асоціацію з ЄС Україна може без мит поставляти в Євросоюз 36 товарних позицій в рамках затверджених обсягів тарифних квот. Квоти на поставки для яловичини становлять 12 тис. тонн, молока, йогуртів, кисломолочних продуктів — 8 тис. тонн, сухого молока — 1,5 тис. тонн, вершкового масла — 1,5 тис. тонн, яєчних продуктів — 1,5 тис . тонн, яєць — 3 тис. тонн, свинини — 40 тис. тонн.

Обсяги тарифних квот, що передбачені автономними торговими преференціями ЄС, по пшениці становили 950 тис. тонн, ячменю — 250 тис. тонн, кукурудзи — 400 тис. тонн, цукру — 20 тис. тонн, меду — 5 тис. тонн, обробленим томатам — 10 тис. тонн, виноградному і яблучному соку — 10 тис. тонн, вівса — 4 тис. тонн, часнику — 500 тонн.

Читайте також: Україна у топ-5 країн-годувальниць всього світу, — заступниця міністра АПК Трофімцева

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+