Слухати

Журналісти-розслідувачі «Схем» заявляють, що на них тисне СБУ

01 червня 2017 - 20:20
За пів години до ефіру, журналісти отримали листа від СБУ із натяком на кримінальну відповідальність у разі виходу сюжету в ефір
Журналісти-розслідувачі «Схем» заявляють, що на них тисне СБУ / Новини на Громадському радіо

Служба безпеки України здійснює тиск на програму розслідувань «Схеми», щоб не допустити виходу в ефір програми, яка розслідує корупцію в лавах самого СБУ. Про це повідомляє програма «Схеми», що є спільним проектом Радіо Свобода та телеканалу «UA:Перший». 

Лист журналісти отримали за півтори години до ефіру, коли випуск був повністю змонтований і зміни внести вже технічно було неможливо. Повідомляється, що Радіо Свобода отримало листа за підписом голови начальника управління взаємодії зі ЗМІ Олени Гітлянської із натяком на кримінальну відповідальність у разі виходу сюжету в ефір.

За словами журналістів, підготовлений сюжет стосується елітного автопарку працівників Головного управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБУ.

«Діапазон вартості автомобілів працівників цього управління коливається у межах від 30 до 80 тисяч доларів. Зарплата з бюджету – від 8 до 30 тисяч гривень», – йдеться у повідомленні головного редактора програми Наталки Седлецької.

Журналістка зазначає, що свої спостереження програма розслідувань повідомила СБУ за тиждень до ефіру, щоб отримати коментарі.

«В останній момент перед ефіром отримали лист-погрозу. Що це – як не зловживання поняттям секретності своїх співробітників, дані про яких вже зустрічались раніше у ЗМІ та публічних документах, яких щодня можна зустріти у публічному місці поблизу СБУ? І чи не для того це робиться, що спробувати приховати сумнівний спосіб їхнього заробітку з точки зору закону?» – написала вона, зазначивши, що програма вийде вчасно. 

Як повідомляє видання, це  Служба безпеки України вдруге здійснює тиск на програму розслідувань «Схеми». У жовтні 2015 року редакція програми готувала матеріал про дорогий автопарк працівників СБУ та отримала аналогічного листа за кілька годин до ефіру, коли програма вже була на каналі.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+