Слухати

Генпрокурор розповів, як Янукович виводив гроші з країни

02 червня 2017 - 08:44
Юрій Луценко розповів, якими схемами користувався президент-втікач Віктор Янукович, виводячи державні кошти з України
Генпрокурор розповів, як Янукович виводив гроші з країни / Новини на Громадському радіо

«Слідство встановило і це зафіксовано судом. За часів Януковича створили близько 500 фірм, які виводили кошти з України. Вони їх виводили в район Сінгапуру, Гонконгу, де заплутували сліди. Далі ці потоки йшли на Кіпр і Латвію. А звідти маловідомі офшорні компанії купували облігації державної внутрішньої позики під 9% річних у валюті», — розповів генеральний прокурор в ефірі «24 каналу».

За словами Луценко, подальша схема була дуже простою — кошти просто множилися під відсоток.

«Кількість таких облігацій — $ 1,5 млрд. Облігації, які зберігалися в Ощадбанку та інших банках, налічували відсоток. І поступово вартість облігацій плюс відсотки накопичувалася в грошовому вимірі. Купивши ці облігації на 1 млрд, через рік-два-три ви отримуєте 1 млрд плюс відсотки в грошовому вигляді», — додав він.

Юрій Луценко також зазначив, що на момент захоплення Верховної Ради в 2015 році, на рахунках в Ощадбанку зберігався 1 млрд 100 млн в грошовому еквіваленті.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+