Слухати

Три роки тому бойовики захопили будівлю Луганського прикордонного загону (ВІДЕО) / Новини на Громадському радіо

Три роки тому бойовики захопили будівлю Луганського прикордонного загону (ВІДЕО)

02 червня 2017 - 10:00
Наступ незаконні збройні формування розпочали о четвертій годині ранку

За словами співробітників Луганського прикордонного загону, у бойовиків була чисельна перевага. До того, дати гідну відсіч супротивнику заважало те, що напроти загону розташовані житлові багатоквартирні будинки.

Бойовики використовували кулемети та гранатомети. Прикордонники відповідали з кулеметів та стрілецької зброї.

О півдні у прикордонників було 8 поранених. Та відвести побратимів до лікарні виявилось складно і не тільки через бої, а й через те, що «швидкі» вимагали дозвіл так званого «міністра охорони здоров’я ЛНР».

Коли бойовики запросили перемир’я, щоб шпиталізувати своїх поранених, така можливість з’явилась і у прикордонників.

В той момент, коли захисники кордону зрозуміли, що допомоги не буде, вони вирішили покидати територію загону.

«Офіцери пішли напролом, а всі інші — сержанти, і прапорщики, переодягнувшись в цивільний одяг, розійшлися по домівках. І бойовики, коли їх зупиняли, питали чи є серед вас офіцери. Вони говорили — немає», — розповів Олександр Трохимець, який на той момент був прес-секретарем Луганського прикордонного загону.

Згодом бойовики захопили територію Луганського прикордонного загону, а сам загін передислокувався до Старобільська, де знаходиться і зараз.

 

 

Всього за час конфлікта на Луганщині загинули 12 прикордонників.

Найбільш запекликим для прикордонників стали бої біля селища Довжанський, села Юганівка (Станично-Луганський район), села Красна Талівка (Станично Луганський район)

10 липня 2014 року внаслідок підриву БМП-2 на фугасному заряді великої потужності в районі Довжанського загинув майор Леонід Ширпал (Відділ прикордонної служби “Бірюкове”)

 

shyrpal.jpeg

Леонід Ширпал // Автор Дмитро Скрипник
Леонід Ширпал
Автор Дмитро Скрипник

10 серпня 2014 р. внаслідок  артилерійського обстрілу ТУ «Північ» біля села Юганівка, Станично-Луганського району загинули Володимир Шило, Давід Дзідзінашвілі, Сергій Андрієнко, В’ячеслав Акутін (Відділ прикордонної служби “Марківка”).

shchylo.jpg

Володимир Шило // wikimedia.org
Володимир Шило
wikimedia.org

david.jpg

Давід Дзідзінашвілі // wikipedia.org
Давід Дзідзінашвілі
wikipedia.org

andriyenko_sergiy_volodymyrovych.jpg

Сергій Андрієнко // wikipedia.org
Сергій Андрієнко
wikipedia.org

akutyn.jpg

В'ячеслав Акутін // ДПСУ
В’ячеслав Акутін
ДПСУ

25 серпня 2014 року диверсійно-розвідувальна група перетнула кордон з території Росії. Тоді супротивник вперше застосував бойові вертольоти МІ­24 та  БТР. З того бою не вийшли В’ячеслав Фірсов, Дмитро Арнаут, Олег Сороченко. Вони служили у відділі прикордонної служби «Красна Талівка».

fyrsov.jpg

В'ячеслав Фірсов // ДПСУ
В’ячеслав Фірсов
ДПСУ

arnaut.jpg

Дмитро Арнаут // ДПСУ
Дмитро Арнаут
ДПСУ

sorochenko.jpg

Олег Сороченко // ДПСУ
Олег Сороченко
ДПСУ

9 вересня 2014 р. в результаті підриву на фугасі поблизу села Нижньобараниківка Біловодського району Луганської області загинули співробітники відділу прикордонної служби “Біловодськ” старший лейтенант Олександр Максименко, прапорщик Юрій Лукянцев, старшина В’ячеслав Кузнєцов.

maksymenko.jpg

Олександр Максименко // ДПСУ
Олександр Максименко
ДПСУ

lukyancev.jpg

Юрій Лукянцев // ДПСУ
Юрій Лукянцев
ДПСУ

kuznecov2.jpg

В'ячеслав Кузнєцов // euro.kharkiv.ua
В’ячеслав Кузнєцов
euro.kharkiv.ua
Прикордонний наряд того дня супроводжував знімальну групу луганської телекомпанії «ІРТА», яка виїхала підготувати сюжет про загибель від обстрілу російською артилерією двох сімей місцевих жителів. О 14:45 під час слідування поблизу села Нижньобараниківка автомобіль «УАЗ» прикордонників підірвався на фугасі, їх викинуло з машини, яка одразу ж загорілася. Олександр Максименко, Юрій Лук’янцев та В’ячеслав Кузнєцов загинули, важкопоранені Артем Кручінін і Віталій Скоков відповзали від місця вибуху. Оператору «ІРТА» вдалося відзняти цей момент на відео.

 

31 жовтня 2014 року в результаті підриву на фугасі службового автомобіля «УАЗ» біля села Нижньобараниківка Біловодського району Луганської області  загинув старший сержант Руслан Черемис, співробітник відділу прикордонної служби “Біловодськ”

cheremys.jpg

Руслан Череміс // ДПСУ
Руслан Череміс
ДПСУ

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+