Слухати

Данія скасувала закон про заборону спалення Корану та Біблії / Новини на Громадському радіо

Данія скасувала закон про заборону спалення Корану та Біблії

03 червня 2017 - 18:05
У Данії більше не будуть переслідувати за публічну образу релігійних предметів і символів, в тому числі за спалення священних книг, таких як Коран і Біблія.

Уряд королівства Данії скасував закон про богохульство, прийнятий більше 300 років тому, повідомляє The Guardian.

У парламенті повідомили, що не бачать необхідності в законах, що захищають віру від тих чи інших відкритих висловлювань.

«Релігія не повинна диктувати те, що дозволено, і те, що заборонено. Це дає їй абсолютно несправедливий пріоритет в суспільстві», — зазначив депутат Бруно Джерапов.

При цьому прямі погрози, принизливі висловлювання, залякування та інші агресивні дії на адресу людей через їхні релігійні переконання і надалі будуть переслідуватися законом.

Разом з відміню закону, в країні припинили судовий процес у відношенні датчанина, який в 2015 році опублікував на Facebook відео з актом спалення Корану.

Донедавна Данія залишалася єдиною скандинавської країною, в якій з 1683 року діяв закон про богохульство.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+