Слухати

На кордоні США з Мексикою влаштують концерт в знак протесту проти стіни

03 червня 2017 - 10:43
Спочатку планувалося, що концерт відбудеться по обидві боки кордону. Влада Сан-Дієго (США) виступ заборонила
На кордоні США з Мексикою влаштують концерт в знак протесту проти стіни / Новини на Громадському радіо

Дрезденський симфонічний оркестр виступить сьогодні, 3 червня ввечері на американсько-мексиканському кордоні.

Гасло концерту - «Tear down this wall!» («Знесіть цю стіну!»). Його у 1987 році виголосив президент США Рональдом Рейганом щодо Берлінської стіни.

Спочатку цей протестний концерт, який у Німеччині називають Anti-Mauer-Konzert («Концертом проти стіни»), був запланований по обидва боки кордону, тобто і на мексиканській, і на американській сторонах. Проте влада США заборонила виступ в Сан-Дієго, повідомляє dw.com.

Офіційна причина відмови — захист птахів, які мешкають в заповіднику неподалік. При цьому музиканти планували виступати не в самому заповіднику, а на одному з пляжів на березі Тихого океану.

Незважаючи на заборону, Дрезденський симфонічний оркестр не став скасовувати концерт. З 11 години ранку в мексиканському місті Тіхуана в декількох метрах від кордону з США виступатимуть не тільки німецькі гості, а й місцеві художники, співаки і музиканти. Організатори обіцяють, що перкусіоністи перетворять бетонну огорожу в музичний інструмент.

«Наш концерт спрямований не тільки проти Трампа і його стіни, але і проти ізоляції і бар’єрів у наших головах. Багато музикантів Дрезденського симфонічного оркестру пережили падіння Берлінської стіни в 1989 році, тому нам важливо захищати свободу зараз», — так обґрунтовують свій виступ музиканти.

За концертом можна буде спостерігати в соціальних мережах під хештегом #teardownthiswall і на офіційній сторінці оркестру у Facebook.

У січні 2017 американський президент Дональд Трамп ухвалив остаточне рішення про зведення стіни на кордоні між США та Мексикою. Зараз тут вже стоять загороджувальні споруди загальною протяжністю більше тисячі кілометрів. Противники будівництва «великої американської стіни» вважають, що проблеми нелегальної міграції неможливо вирішити за допомогою бетонної огорожі.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+