Слухати

Корупція в пострадянських країнах несе загрозу для Заходу — Гельсінська комісія США

04 червня 2017 - 22:34
Провідні експерти Гельсінської комісії США обговорили можливі шляхи боротьби із пострадянськими корупціонерами
Корупція в пострадянських країнах несе загрозу для Заходу — Гельсінська комісія США  / Новини на Громадському радіо

У комісії стверджують — корупціонери із пострадянських країн, зокрема, з Росії та України, не лише оббирають співвітчизників, а й передають свої шахрайські навички лідерам країн Латинської Америки та Африки, повідомляє Голос Америки.

Один з доповідачів, Кен Гурвіц, навів приклад, коли під час масштабного відмивання грошей президентом Екваторіальної Гвінеї, процесом керувала українсько-російська «родина» колишніх дипломатів.

Експерт інституту Гадсона Чарльз Девідсон зазначає, що корупція в пострадянських країнах, яку вважали суто регіональною проблемою, тепер несе реальну загрозу для Заходу.

За словами американського прокурора Браяна Кемпбела, свого часу він познайомився з українськими антикорупціонерами та багато чого від них навчився.​

«Я був вражений наскільки багато вони працювали для того, щоб зрозуміти, як працює банківська система. Тому що насправді вони не знають, як саме працює корупційна система, на відміну від корупціонерів. Останні мають багато радників навколо світу, які розповідають їм, як можна за допомогою корупційних схем відмивати гроші», — зазначив він.

Кемпбел також стверджує, що побороти корупцію в Україні може лише сильне громадянське суспільство — Майдан допоміг багатьом українцям усвідомити їхні права, і його вражає те, що вони досі продовжують боротися.

«Чим більше таких людей буде в Україні, тим менше шансів буде у корупції», — підсумовує експерт.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+