Слухати

Лео Варадкар стане наймолодшим прем’єром Ірландії за всю історію

04 червня 2017 - 15:01
Водночас він буде першим прем'єр-міністром країни, який є нащадком емігранта та відкритим геєм
Лео Варадкар стане наймолодшим прем’єром Ірландії за всю історію / Новини на Громадському радіо

За результатами виборів 2 червня, лідером партії Fine Gael, яка формує парламентську більшість в Ірландії, став 38-річний Лео Варадкар.

Завдяки перемозі він автоматично становиться прем’єр-міністром країни. Наразі його кандидатуру повинен затвердити ірландський парламент, але це питання скоріше технічного характеру, повідомляє The Irish Times.

Варадкар народився в сім’ї індійського доктора з Мумбаї та медсестри-католички з Ірландії, тому він буде першим нащадком іммігранта, який став главою уряду.

Традиційно у країні відношення до мігрантів було нейтральним, однак у останні роки почало погіршуватися — якщо у 2002 році проти приїзду мігрантів в Ірландію висловлювалося лише 6% населення, то в 2010 негативне ставлення до мігрантів продемонстрували вже 22% ірландців.

Варто зауважити, що Вардакар також є відкритим геем — про свою нетрадиційну сексуальну орієнтацію він заявив під час інтерв’ю в 2015 році.

Незважаючи на те, що Ірландія є ортодоксальною католицькою країною та в минулому була одною з найбільш релігійних країн Європи, після референдуму 2015 року Ірландія стала першою країною в світі, що легалізувала одностатеві шлюби.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+