Слухати

Bellingcat оприлюднили фото «Бука», зроблене в Росії до катастрофи MH17  / Новини на Громадському радіо

Bellingcat оприлюднили фото «Бука», зроблене в Росії до катастрофи MH17

05 червня 2017 - 11:04
Це останнє за часом зйомки фото, що було зроблене до транспортування «Бука» в колоні у червні 2014 року, коли друга цифра бортового номера була вже зафарбована

Сьогодні Bellingcat повідомили про те, що їм вдалося виявити «відсутню ланку» для ідентифікації російського «Бука», який збив малайзійський «Боїнг». Вони знайшли фото, на якому видно маркування негабаритного вантажу на «Бук 332». Фото було зроблене до його транспортування в колоні у червні 2014 року.

«На фото, яке зробив російський механік, ймовірно, навесні 2013 року, видно «Бук 332» з тими ж білими транспортними маркуваннями, що були на ньому в Україні незадовго до і незабаром після збиття MH17. Ця фотографія «Бука 332», на якій повністю видно бортовий номер, а також маркування негабаритного вантажу, — остання за часом зйомки з виявлених нами, знятих до його транспортування в колоні в червні 2014 року, коли друга цифра бортового номера була вже зафарбована, — повідомляється на сайті Bellingcat.

Дослідники підкреслюють, що біле маркування центру мас та маркування негабаритного вантажу на лівому борту машини були чітко помітні на «Бук 332» як в колоні у червні 2014 року в Росії, так і на фотографіях і відео 17 і 18 липня на сході України.

«Фотографія механіка була зроблена в парку техніки бригади, що можна встановити за допомогою ще одного фото, зробленого в тому ж місці і завантаженого курсантом у серпні 2014 року. На цій фотографії видно той же рожевий контейнер для ракет «Круг», що і на фотографії «Бука 332», зробленій механіком. Ця фотографія має геотеги в парку техніки 53-ї бригади в селищі Маршала Жукова під Курськом. Достовірність геотегів підтверджується порівнянням елементів фотографії з супутниковим знімком.

Bellingcat відзначають, що знайдений фотоальбом механіка був завантажений в лютому 2015 року, проте в ньому не вказані ні ім’я механіка, ні інформація про те, де і коли були зроблені фотографії.

За інформацією авторів розслідування, журналістці РБК Інні Сидорковій вдалося поспілкуватися з людиною, пов’язаною з цією фотографією. За її словами, ця особа підтвердила, що це механік зі знімка «Бука 332». За її спогадами, у 2013 році він перебував у Курську. На питання журналістки про те, чи можливо, що це було у 2014 році, він відповів, що «це можливо».

Bellingcat вдалося встановити особу механіка і виявити кілька його сторінок у соціальних мережах. На одній з цих сторінок присутня фотографія «Бука 332», а на іншій — дві інші фотографії, які також є в альбомі 2015 року.

Крім фотографії «Бука 332», в цьому альбомі присутні фотографії заряджаючої машини 9А85 комплексу «С-300», машини спеціального призначення (можливо, 9С52 «Поляна-Д4») і ще однієї установки комплексу «Бук-М1».

«Дана фотографія практично напевно була зроблена у 2013 році, хоча існує невелика ймовірність того, що вона була зроблена навесні 2014», — підсумували дослідники. 

1 496 642 239-5684.jpg

Самохідна вогнева установка комплексу «Бук-М1» з бортовим номером «332» російської 53-й зенітно-ракетної бригади // Фото з онлайн-альбому російського механіка
Самохідна вогнева установка комплексу «Бук-М1» з бортовим номером «332» російської 53-й зенітно-ракетної бригади
Фото з онлайн-альбому російського механіка

buk-comparing_new2.png

Порівняння маркувань на одній і тій же стороні "Бука 332" з липня 2012 року по 2014 рік // Bellingcat
Порівняння маркувань на одній і тій же стороні «Бука 332» з липня 2012 року по 2014 рік
Bellingcat

cadet-pink-missile.jpg

Парк техніки 53-й зенітно-ракетної бригади на фотографії, завантаженій курсантом 3 серпня 2014 року // Bellingcat
Парк техніки 53-й зенітно-ракетної бригади на фотографії, завантаженій курсантом 3 серпня 2014 року
Bellingcat

missiles-sat-comp.jpg

Порівняння рожевого контейнера для ракет і навколишніх об'єктів // Bellingcat
Порівняння рожевого контейнера для ракет і навколишніх об’єктів
Bellingcat

mechanic-ok.jpg

Фотографія з однієї зі сторінок механіка в соціальних мережах, завантажена 31 березня 2013 року, на якій він сидить на установці «Бук» // Bellingcat
Фотографія з однієї зі сторінок механіка в соціальних мережах, завантажена 31 березня 2013 року, на якій він сидить на установці «Бук»
Bellingcat

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+