Слухати

Законопроект про паркування транспортних засобів прийняли в першому читанні  / Новини на Громадському радіо

Законопроект про паркування транспортних засобів прийняли в першому читанні

06 червня 2017 - 15:32
Депутати проголосували в цілому за законопроект, який дозволить місцевій владі, без участі поліції, навести лад з парковками

Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект №5364 щодо реформування сфери паркування транспортних засобів. Законопроект вносить зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, законів України «Про дорожній рух», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про страхування», «Про Національну поліції».

«Законопроект дуже важливий, щоб у нас в містах закінчилася вакханалія з паркуванням транспортних засобів де попало», — сказав під час обговорення автор законопроекту Антон Геращенко, передає delo.ua.

Що передбачає законопроект?

  • Документ створить законодавчий механізм невідворотності відповідальності за порушення правил зупинки, стоянки та паркування транспортних засобів шляхом ведення фото- і відеофіксації правопорушень. 
  • Копії або повідомлення про штраф за порушення, зафіксовані в режимі фотозйомки / відеозапису, повинні будуть обов’язково залишатися на лобовому склі автомобіля.
  • Законопроект передбачає, що розміри штрафів за порушення правил парковки, зокрема за несплату послуг, будуть прив’язані до вартості 1 години паркування (в 20-кратному розмірі). При оплаті штрафів за порушення, зафіксовані в режимі фотозйомки / відеозапису, протягом 10 банківських днів — буде надаватися 50% знижка.
  • Інспектори з паркування отримають право здійснювати тимчасове затримання автотранспорту — його евакуацію і доставку на штрафмайданчик — за умови, що розміщення автомобіля суттєво перешкоджає дорожньому руху або створює загрозу безпеці руху, а також в разі паркування на місцях для інвалідів особами, які не мають такого права. Повертатимуть автомобіль відразу ж після сплати штрафу і вартості послуги з його транспортування та зберігання.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+