Слухати

Мавританія стала наступною арабською країною, яка бойкотуватиме Катар

07 червня 2017 - 08:17 54
ЗМІ повідомляють, що перед посольством Катару у Мавританії наразі проходять протести

Мавританія стала восьмою країною, яка розірвала дипломатичні зв’язки з Катаром, звинувативши його в підтримці тероризму.

Про це повідомляє Al Jazeera.

«Держава Катар пов’язала свою політику … з підтримкою терористичних організацій і поширенням екстремістських ідей», — йдеться в заяві Міністерства закордонних справ західної африканської країни, члена Ліги арабських держав. Заява мавританського уряду про розривання дипвідносин із Катаром була опублікована арабської мовою Мавританським інформаційним агентством.

Перед посольством Катару у Мавританії наразі проходять протести проти рішення уряду щодо розривання зв’язків з державою в Перській затоці.

Нагадаємо, Саудівська Аравія, Єгипет, Об’єднані Арабські Емірати, Бахрейн, Лівія (як ми писали раніше, це рішення у Лівії прийняв нелегітимний уряд), Ємен, Мальдівська Республіка та Маврикій розірвали дипломатичні зв’язки з Катаром. Уряд Йорданії заявив, що знижує рівень свого дипломатичного представництва в Катарі.

Причиною таких заходів стало звинувачення влади Катару у підтримці терористичної діяльності, в тому числі «Аль-Каїди» та «Ісламської держави». Видання The Financial Times повідомило, що Катар виплатив до мільярда доларів викупу за викрадених в Іраку 26 членів королівської сім’ї та захоплених військових. Виплати нібито призначалися для терористичних угруповань, пов’язаних з «Аль-Каїдою» та представникам іранських сил безпеки.

Як повідомляло «Громадське радіо», конфлікт між Катаром і рядом арабських країн може скінчитися миром, бо ніхто не хоче війни,

До того ми писали, що чотири арабські держави припинили дипвідносини з Катаром.

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+