Слухати

В Україні завтра набирає чинності закон про вступ кримчан у виші без ЗНО / Новини на Громадському радіо

В Україні завтра набирає чинності закон про вступ кримчан у виші без ЗНО

07 червня 2017 - 11:36
Для таких абітурієнтів буде передбачено 1000 місць, які Кабмін розподілить між вишами зазначених областей

В офіційному виданні Верховної Ради «Голос України» опублікували закон, який дозволяє вихідцям з Криму вступати до деяких вищих навчальних закладів без Зовнішнього незалежного тестування (ЗНО). Йдеться про закон 2026-VIII.

Згідно закону, мешканці окупованих територій зможуть вступити до ВНЗ у Запорізькій, Миколаївській, Одеській та Херсонській областях, склавши іспити з конкурсних предметів. Для таких абітурієнтів буде передбачено 1000 місць, які Кабмін розподілить між вишами зазначених областей.

Окрім того, уряд має забезпечити поглиблене вивчення української мови вихідцям з окупованих територій.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила даний законопроет 16 травня поточного року, а президент України Петро Порошенко підписав його 3 червня. Закон вводиться в дію через місяць з дня набрання ним чинності — тобто 8 липня.

Як ми повідомляли, перший заступник голови Комітету з питань науки та освіти Олександр Співаковський заявив, що у зв’язку з безвізом кримчани будуть віддавати дітей в українські виші.

Також ми писали, що EdEra и Освитория создали онлайн курс в форме полезных советов-лайфхаков, которые помогут овладеть базовыми теоретическими знаниями по украинскому языку, выработать навыки успешной речевой коммуникации и подготовиться к сдаче ВНО. Илья Филипов, сооснователь онлайн платформы EdEra, обещает, что курс будет очень интересным и полезным.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+