Слухати

Депутати порушили два закони, відклавши обрання Уповноваженого, - Немиря / Новини на Громадському радіо

Депутати порушили два закони, відклавши обрання Уповноваженого, - Немиря

08 червня 2017 - 11:32
Йдеться про Закон України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини» і Закон України «Про запобігання корупції»

За словами голови Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин, народного депутата Григорія Немирі, відклавши обрання Уповноваженого, депутати порушили два закони: Закон України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини» і Закон України «Про запобігання корупції».

Що стосується першого закону, то законна процедура обрання Уповноваженого порушена, 20 днів після закінчення строку для висування кандидатур спливли. Отже, проголосувати за три наявні кандидатури у ВР законним способом уже неможливо.

Стосовно закону України «Про запобігання корупції», статті 57 і 58 цього закону визначають терміни, обов’язкові для здійснення так званої спеціальної перевірки. А спеціальна перевірка — необхідна умова для того, щоб парламент міг розглядати питання про вибори або призначення через вибори омбудсмена.

«Учора я був неприємно здивований, коли голова ВР, посилаючись на нібито звернення Національного агентства з питань запобігання корупції, оголосив, що цьому агентству потрібно нібито більше часу для проведення спеціальної перевірки. Ні я, ні інші члени комітету не бачили цього звернення, а у ЗМІ було оприлюднено заяву одного із заступників, пана Радецього, який казав, що всі необхідні матеріали були подані до апарату ВР вчасно. Тому я констатую, що це не просто «потрібно більше часу», а порушення закону і, на жаль, ще один випадок, коли ніхто не несе за це відповідальності», — сказав в ефірі Громадського радіо голова Парламентського комітету.

Читайте також: Брак відповідальності та політична неспроможність, — Немиря про вибори омбудсмена

Нагадаємо, що 6 червня Верховна Рада відклала голосування за призначення омбудсмена.

Голова Парламенту Андрій Парубій пояснив, що під час проходження спецперевірки «НАЗК звернулося з проханням дати більше часу для проведення перевірки усіх кандидатів».

Раніше голова Парламентського комітету Григорій Немиря заявив про те, що комітет обговорить ситуацію, яка склалася з обранням Уповноваженого.

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+