Слухати

Кожен третій внутрішній переселенець страждає на ПТСР, — дослідження

08 червня 2017 - 12:59
Людина з синдромом знову переживає травмуючу подію і снах та у спогадах, її стає важко виконувати прості дії
Кожен третій внутрішній переселенець страждає на ПТСР,  —  дослідження / Новини на Громадському радіо

32% українських внутрішніх переселенців страждають на посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) через війну на Донбасі. Про це  йдеться у дослідженні організації International Alert на тему «Приховані наслідки конфлікту: Проблеми психічного здоров’я внутрішньо переміщених осіб».

Симптоми ПТСР – сни-жахіття, дратівливість і почуття ізоляції. Людина з цім синдромом знову переживає травмуючу подію і у спогадах; їй властиві відчуття дратівливості та провини. Такі симптоми часто є досить серйозними і мають істотний вплив на життя людини. Внаслідок цього у людей знижується рівень працездатності і їм стає важко виконувати прості дії.

 Крім того, респонденти розповіли, що страждають на депресію, тривожні стани та інші психічні розлади.

bezymyannyyaa.png

Симптоми ПТСР – сни-жахіття, дратівливість і почуття ізоляції // Фото: international-alert.org
Симптоми ПТСР – сни-жахіття, дратівливість і почуття ізоляції
Фото: international-alert.org

Всього в дослідженні взяли участь 2203 респонденти в різних регіонах України.

Як повідомляло «Громадське Радіо», Директор Центру психічного здоров’я та травмотерапії «Простір надії», доктор психологічних наук Віталій Климчук вважає, що психологічна підтримка потрібна всім, хто працює з потерпілими від конфлікту

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+