Слухати

Порошенко підписав закон про створення ринку електроенергії

08 червня 2017 - 13:50 58
Закон передбачає дворічний перехідний період і запровадження норми Третього енергетичного пакету ЄС

 

Президент України Петро Порошенко підписав закон про створення в Україні ринку електроенергії і введення біржі електроенергії.

Це сталося під час його поїздки на Трипільську ТЕС, що на Київщині. Нагадаємо, до цього ця ТЕС працювала на антрацитовому вугіллі з Донбасуі, та  була зупинена через його нестачу.

«Сьогодні тут, а не в кабінеті, разом з вами я прийняв рішення про підписання цього закону і про початок процесу створення ринку електроенергії,
– зазначив  він  в twitter.

За його словами, відтепер почнеться серйозна робота із впровадження норм і технологій, які передбачають підписаний революційний закон. Порошенко пояснив, що відтепер в Україні буде створена саме така модель ринку, за якою працюють країни Євросоюзу — будуть введені біржі електроенергії. Реалізація закону передбачає дворічний перехідний період і запроваджує норми Третього енергетичного пакету ЄС, в тому числі в питанні поділу компаній за напрямками розподілу і передачі електроенергії.

Як повідомяло «Громадське Радіо», 2 червня  стало відомо, що в окупованому Донбасі бойовики планують продати близько 70 залізничних вагонів вугілля сортових марок через російських посередників на зовнішні ринки РФ.

Також в студії ми обговорювали, хто заробив на формулі «Роттердам плюс» , а саме, журналістське розслідування Івана Верстюка «Формула успіху: Навіщо Ахметов і Порошенко придумали Роттердам плюс»,

Також цікаві думки про майбутнє енергетичній системи України  в ефірі висловив народний депутат Остап Єднак.

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+