Слухати

Вид Homo sapiens виник на 100 тисяч років раніше, ніж вважалося (ВІДЕО) / Новини на Громадському радіо

Вид Homo sapiens виник на 100 тисяч років раніше, ніж вважалося (ВІДЕО)

08 червня 2017 - 10:36
Рештки Homo sapiens, вік яких - 300 000 років, були знайдені на території палеолітичної стоянки Джебель-Ірхуд, Марокко

Уявлення про те, що сучасна людина з’явилася у «колисці людства», у східній Африці, близько 200 тисяч років тому, більш не відповідають дійсності. Про це йдеться в новому дослідженні, опублікованому в журналі Nature.

У Марокко були знайдені найстаріші викопні рештки Homo Sapiens, вік яких близько 300 тисяч років. Це свідчить про те, що вид Homo sapiens з’явився щонайменше на 100 тисяч років раніше, ніж вважалося. Крім того, таким чином вчені встановили, що наш вид еволюціонував на території всього Африканського континенту.

За словами професора Жан-Жака Юблена з Інституту еволюційної антропології Товариства Макса Планка (Лейпциг), відкриття вчених може призвести до переписування підручників про походження нашого виду.

«Не можна говорити, що все швидко розвивалося в якомусь райському Едемі десь в Африці. На нашу думку, розвиток був більш послідовним, і це відбувалося на території всього континенту. Тому якщо і був райський сад, то їм була вся Африка», — додає він.

Серед виявлених скам’янілостей — частини черепа і нижньої щелепи. Вони належали п’ятьом різним особам, в тому числі – трьом дорослим людям, підлітку та дитині у віці близько 8 років. Також були знайдені кам’яні знаряддя, кістки тварин і сліди пожежі, передає CNN.

Професору Жану-Жаку Юблену і його колегам вдалося визначити, що вік нових знахідок коливається від 300 до 350 тисяч тисяч років. А знайдений череп за своєю формою відповідає формі черепа сучасної людини. 

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+