Слухати

Прийняття закону щодо курсу України до НАТО не означає відсутність референдуму з цього приводу — Заліщук

09 червня 2017 - 09:17
Народна депутатка та членкіня Комітету закордонних справ Світлана Заліщук та прокоментувала рішення парламенту щодо зовнішньополітичного курсу України
Прийняття закону щодо курсу України до НАТО не означає відсутність референдуму з цього приводу — Заліщук / Новини на Громадському радіо

Як  повідомляло «Громадське Радіо» 8 червня народні депутати підтримали проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо зовнішньополітичного курсу України)». Цей законодавчий акт важливий тим, що декларує наміри України щодо вступу до НАТО.

9 червня у гостях в студії «Громадського Радіо» побувала народна депутатка та членкіня Комітету закордонних справ Світлана Заліщук та прокоментувала рішення парламенту.

Вона нагадала, що якщо  референдум з вступу в НАТО проводився би сьогодні, то понад 70 відсотків населення проголосувало б за.

«По-перше,  це закріплення  того вибору, якій сьогодні є в суспільстві. По-друге, вперше в історіі України, керівник уряду  і більшість у парламенті  підтримує вступ до НАТО, таким чином на законодавчому рівні  це визначення стратегічною мети, яку вибрала Україна як держава і Україна як суспільство», —  розповіла вона.

Але прийняття закону щодо зовнішньополітичного курсу України  не означає, що коли мова зайде про членство в НАТО в Україні референдуму з цього приводу не буде.

«Може бути ухвалено рішення в певний момент його  (референдум — прим. ред) проводити.  Цей закон не буде регулювати це питання, більше скажу, самого закону недостатньо. Закон визначає нашу стратегічну ціль, але не визначає тих перешкод чи тих складнощів, які існують в самій Європі і у членів НАТО, серед них повинна бути готовність так само прийняти Україну», —  розказала Заліщук.

Як передавало «Громадське Радіо»,  зараз останні дослідження говорять, що близько половина українського населення виступають за вступ до НАТО, і трохи більше чверті — проти, про це в ефірі розповідав старший науковий співробітник Інституту соціології України. Олександр Шульга.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+