Слухати

Річна інфляція може перевалити за прогнозований показник

09 червня 2017 - 17:34
Про це повідомив національний регулятор
Річна інфляція може перевалити за прогнозований показник / Новини на Громадському радіо

В НБУ заявили про можливе збільшення показника базової інфляції (9,1%, згідно з інфляційного звіту НБУ за квітень) на кінець 2017 року. Про це повідомляється у прес-службі регулятора. 

Ця інформація викликана останнім звітом Державної служби статистики України. У ньому сказано,  що інфляція в Україні у травні цього року, у порівнянні з попереднім місяцем, прискорилася до 1,3%, порівнянно із травнем 2016 року — до 13,5%.

НБУ відзначив, що фактична інфляція в місячному і річному вимірі знаходиться на рівні вище прогнозу. Перш за все це пояснюється високими темпами зростання цін на сирі продукти і посиленням впливу адміністративних чинників.

У той же час, слабшим за прогноз виявився тиск фундаментальних факторів.

Повідомляється, що індекс цін виробників у травні сповільнився до 27,1% у річному вираженні насамперед за рахунок зниження темпів зростання цін у видобутку металевих руд і металургійному виробництві.

Як раніше повідомляло «Громадське радіо», НБУ заборонив переказ коштів на рахунки санкційних російських компаній.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+