Слухати

Річна інфляція може перевалити за прогнозований показник

09 червня 2017 - 17:34
Про це повідомив національний регулятор

В НБУ заявили про можливе збільшення показника базової інфляції (9,1%, згідно з інфляційного звіту НБУ за квітень) на кінець 2017 року. Про це повідомляється у прес-службі регулятора. 

Ця інформація викликана останнім звітом Державної служби статистики України. У ньому сказано,  що інфляція в Україні у травні цього року, у порівнянні з попереднім місяцем, прискорилася до 1,3%, порівнянно із травнем 2016 року — до 13,5%.

НБУ відзначив, що фактична інфляція в місячному і річному вимірі знаходиться на рівні вище прогнозу. Перш за все це пояснюється високими темпами зростання цін на сирі продукти і посиленням впливу адміністративних чинників.

У той же час, слабшим за прогноз виявився тиск фундаментальних факторів.

Повідомляється, що індекс цін виробників у травні сповільнився до 27,1% у річному вираженні насамперед за рахунок зниження темпів зростання цін у видобутку металевих руд і металургійному виробництві.

Як раніше повідомляло «Громадське радіо», НБУ заборонив переказ коштів на рахунки санкційних російських компаній.

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
FacebookTwitterGoogle+