Слухати

В Україні 3 роки немає ліків від ботулізму, бо вони не зареєстровані  / Новини на Громадському радіо

В Україні 3 роки немає ліків від ботулізму, бо вони не зареєстровані

09 червня 2017 - 09:57
Останнім часом в Україні почала збільшуватися кількість випадків захворювання на ботулізм. Однак, на сьогодні в країні немає препаратів для специфічного лікування ботулізму

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я.  

Як зазначається у повідомленні, така ситуація пов’язана з тим, що у 2014 році закінчилася дія сертифікату про державну реєстрацію Сироватки протиботулінічної типів А, В, E кінської очищеної концентрованої рідкої, і до цього часу від заявника — юридичної або фізичної особи, яка відповідає за ефективність, якість та безпеку лікарського засобу не надходили документи для процедури реєстрації/перереєстрації цього лікарського засобу.

За інформацією МОЗ України, відповідно до чинного законодавства України, ні Міністерство, ні структурні підрозділи з питань охорони здоров’я не можуть закуповувати ці лікарські засоби, допоки вони не будуть зареєстровані. 

«Тому наразі єдиний легальний шлях — закупити необхідні препарати через міжнародні організації. Препарати при перевезені будуть зберігатися в належних умовах, мати усі необхідні сертифікати і будуть якісними», — йдеться у повідомленні.

Відтак, МОЗ України звернулося до міжнародних організацій з проханням надати гуманітарну допомогу у медичних імунобіологічних препаратах. «За можливості, необхідні препарати будуть поставлені у найкоротші терміни», — зазначають у прес-службі Міністерства охорони здоров’я.

Як повідомляється, МОЗ України підготувало розрахунки до бюджетної програми «Забезпечення медичних заходів окремих державних програм та комплексних заходів програмного характеру» за напрямом «Централізована закупівля медикаментів для хворих на інфекційні захворювання, що супроводжуються високим рівнем летальності (дифтерія, сказ, правець, ботулізм, малярія)».

Після внесення змін до Закону України «Про державний бюджет України на 2017 рік» стане можливим закупити необхідні для лікування цих захворювань лікарські засоби. 

Нагадаємо, протягом останнього тижня в трьох областях України – Сумській, Полтавській та Запорізькій – було зафіксовано випадки захворювання на ботулізм, пов’язані з вживанням рибної продукції. А от ліків проти цієї недуги в Україні — немає вже три роки.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+