Слухати

Як Британії вийти з політичної кризи: 3 можливі шляхи  / Новини на Громадському радіо

Як Британії вийти з політичної кризи: 3 можливі шляхи

09 червня 2017 - 12:56
Думка екс-очільниці української служби BBC, докторки Елізабет Робсон

Шлях 1: коаліція

Партія пані Мей має більшість в парламенті, але цього недостатньо, щоб бути мажоритарною, тобто проти всіх. Тому що взагалі в парламенті представлено 4-5 партій. Якщо всі будуть проти неї, то вона втратить свою більшість.

Є варіант створення коаліції. Тільки ніхто не хоче бути в коаліції з консерваторами. Партія ліберал-демократів дуже чесно працювала з консерваторами. Але у відповідь вони отримали ляпас з боку публіки і втратили багато місць. На цей раз вони більше виграли, але не настільки, щоб бути серйозним елементом в коаліції.

Є шотландці. У них перед виборами було близько 50 місць. Тепер — 30 з чимось. Вони могли б створити коаліцію з іншою партією, але не з консерваторами. Шотландці стоять на лівоцентристських позиціях, тоді як консерватори після референдуму пішли в бік крайньої правої політики.

А ще є маленькі партії, які мають тільки одного представника в парламенті. Тож, ситуація складна.

Шлях 2: уряд меншості

Теоретично, партія зможе вести політику меншості в парламенті. А щоразу, коли буде якийсь закон, який потрібно провести через парламент, вона зможе заздалегідь домовлятися з дрібними партіями.

Шлях 3: перевибори

Якщо їй взагалі не вдасться провести свої головні заходи, вона буде зобов’язана ще раз піти на голосування.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+