Слухати

Як Британії вийти з політичної кризи: 3 можливі шляхи

09 червня 2017 - 12:56
Думка екс-очільниці української служби BBC, докторки Елізабет Робсон

Шлях 1: коаліція

Партія пані Мей має більшість в парламенті, але цього недостатньо, щоб бути мажоритарною, тобто проти всіх. Тому що взагалі в парламенті представлено 4-5 партій. Якщо всі будуть проти неї, то вона втратить свою більшість.

Є варіант створення коаліції. Тільки ніхто не хоче бути в коаліції з консерваторами. Партія ліберал-демократів дуже чесно працювала з консерваторами. Але у відповідь вони отримали ляпас з боку публіки і втратили багато місць. На цей раз вони більше виграли, але не настільки, щоб бути серйозним елементом в коаліції.

Є шотландці. У них перед виборами було близько 50 місць. Тепер — 30 з чимось. Вони могли б створити коаліцію з іншою партією, але не з консерваторами. Шотландці стоять на лівоцентристських позиціях, тоді як консерватори після референдуму пішли в бік крайньої правої політики.

А ще є маленькі партії, які мають тільки одного представника в парламенті. Тож, ситуація складна.

Шлях 2: уряд меншості

Теоретично, партія зможе вести політику меншості в парламенті. А щоразу, коли буде якийсь закон, який потрібно провести через парламент, вона зможе заздалегідь домовлятися з дрібними партіями.

Шлях 3: перевибори

Якщо їй взагалі не вдасться провести свої головні заходи, вона буде зобов’язана ще раз піти на голосування.

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
FacebookTwitterGoogle+