Слухати

Червоний Хрест пропонує створити зону безпеки навколо Донецької фільтрувальної станції

10 червня 2017 - 08:30
Через обстріли понад 380 тис. жителів 5 районів Донецької області залишилися без водо- і електропостачання
Червоний Хрест пропонує створити зону безпеки навколо Донецької фільтрувальної станції / Новини на Громадському радіо

Через ескалацію бойових дій на Донбасі під постійним ризиком залишитися без водопостачання знаходиться від 350 до 800 тис. місцевих жителів.

Про це повідомляє Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ).

У МКЧХ уточнили, що безпеку цивільної інфраструктури, що надає базові послуги, є наріжним каменем міжнародного гуманітарного права. Сторони конфлікту повинні поважати цивільний характер базової інфраструктури. Розміщення військових позицій поблизу такої інфраструктури робить її об’єктом атаки.

«Всі сторони конфлікту повинні вжити всіх можливих заходів для забезпечення безпеки і захисту цих об’єктів. МКЧХ повторює свій заклик до створення зон безпеки навколо Донецької фільтрувальної станції, 1-ої насосної станції і Південно-Донбаського трубопроводу, а також іншої важливої ​​інфраструктури, схильною до ризику на сході України», — закликають в Комітеті.

Також в МКЧХ зголосилися виступати в якості нейтрального посередника між зацікавленими сторонами для сприяння створенню зон безпеки.

Досить серйозну ситуацію з без водо- і електропостачання в зоні АТО підтвердили в Державній службі з надзвичайних ситуацій України. По інформації на ранок 10 червня через пошкоджених високовольтних ліній електропередач понад 380 тис. жителів 5 районів Донецької області залишилися без водо- і електропостачання.

Ще 22 тис жителів залишаються без газопостачання, через пошкоджений газопровід.

«Станом на 7.00 10 червня водопостачання населенню (близько 388 тис. жителів) в 5 районах області здійснюється погодинно з 21 резервного резервуара загальною ємністю 61 тис. м куб», — йдеться в повідомленні.

Як повідомляло «Громадське радіо», перший заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александр Хуг надав оперативну інформацію щодо безпеки в Україні та діяльності СММ ОБСЄ.

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+