Слухати

Ірина Геращенко закликала скасувати гендерно дискримінаційний "перелік нежіночих професій"

10 червня 2017 - 13:16
Також вона наголосила, шо жінки на однакових посадах з чоловіками отримують на 25% менше заробітної плати
Ірина Геращенко закликала скасувати гендерно дискримінаційний  «перелік нежіночих професій» / Новини на Громадському радіо

 

В Україні жінки на аналогічних посадах з чоловіками отримують на 25% менше заробітної плати, розмір пенсій у них також нижче. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомила перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко.

«Також серед важливих завдань — подолання нерівності в оплаті праці та пенсії між чоловіками і жінками, адже сьогодні жінки на аналогічних посадах з чоловіками отримують на 25% менше заробітної плати, і нижче пенсії», — написала Геращенко.

Також вона вважає, що МОЗ має скасувати застарілий (1993 роки) наказ 256, що містить перелік так званих нежіночих професій і блокуючий жінкам доступ до 450 професіями.

Віце-спікер також зазначила, що на сьогоднішній день кількість жінок-військовослужбовців становить 20 123, це 8,5% від загальної чисельності військовослужбовців ЗСУ, і тільки 2553 входять в офіцерський склад. «Гендерні стереотипи в армії ми будемо долати», — написала Геращенко.

Як писало «Громадске радіо», в Україні з’явиться урядовий уповноважений з гендерної політики. Про це повідомила  віце-прем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Розпочались зйомки першого документального фільму про участь жінок у війні на Донбасі «Невидимий Батальйон». Фільм покликаний задокументувати участь українських жінок у війні проти окупаційної армії Росії на Донбасі.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+