Слухати

Трансформація пам’ятника Леніну: був вождь — став болгарський переселенець (ФОТО) / Новини на Громадському радіо

Трансформація пам'ятника Леніну: був вождь — став болгарський переселенець (ФОТО)

10 червня 2017 - 21:44
У Запорізькій області «модернізували» памятник Леніну на честь 150-річчя переселення болгарських народів на територію селища

У селищі Лозоватка Запорізької області зявився пам’ятник переселенцям з Болгарії. Цей монумент створили на базі вже існуючого памятнику Володимиру Леніна, який підпадав під декомунізацію. Зображення пам’ятника, зроблені під час ефіру «Настящего времени», на своїй сторінці у Facebook опублікувала журналістка «Громадського радіо» Ірина Ромалійська.

 

lenyn2.jpg

Ленін-перезавантаження // Фото: Facebook/Ирина Ромалийская
Ленін-перезавантаження
Фото: Facebook/Ирина Ромалийская

lenyn_0.jpg

Ленін-перезавантаження // Фото: Facebook/Ирина Ромалийская
Ленін-перезавантаження
Фото: Facebook/Ирина Ромалийская
В ефірі «Громадського радіо» журналістка розповіла, що не тільки цей пам’ятник Леніну зазнав «модернізації», адже у сусідньому селі Новоолексіївка вождя пролетаріата переробили на Пилипа Орлика. 

Ірирна Ромалійська: У Приморському районі є два села, які входять до однієї сільради. Традиційно, у кожному селі стояв пам’ятник Леніну. Після прийняття закону про декомунізацію на сесії сільради було прийнято рішення не знозити памятники, а переробити їх. Зокрема, одного Леніна (у Новоолексійвці) вирішили переробити на Пилипа Орлика, а іншого — у першого болгарського переселенця. Цей памятник приурочили до 150-річчя переселення болгар у цей район. 

Голова сільради розповів, що на обидва памятника вони витратили близько семи тисяч гривень. Фотографію пам’ятника Пилипу Орлику у Новоолексіївці ми публікували вчора.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+