Слухати

Експерт розкритикував вступну кампанію-2017 для абітурієнтів з Донбасу і Криму

10 червня 2017 - 12:38 179
Експерт з освітніх питань Єгор Стадний невдоволений стратегією роботи з школярами з Криму та Донбасу, яким без ЗНО дозволили вступати тільки в певні вузи в Україні

В студії «Громадського радіо» експерт з освітніх питань та виконавчий директор аналітичного центру CEDOS Єгор Стадний розповів про найбільші проблеми вступної кампанії в виші в 2017 році і системну кризу в віщій освіті.

Але основною темою влітку стає тема про те, куди ж вступати колишнім школярам. Стадний порекомендував цікавитися не тільки рівнем викладачів і технічним оснащенням вузу, а також його традиціями, середовищем, яке сформовано в університеті.

Випускникам та їхнім батькам експерт радить вивчати інформацію в соціальних мережах, цікавитися біографіями успішних людей, наприклад в діловій соцмережі linkedin.

Також Стадний розкритикував стратегію роботи з школярами з Криму та Донбасу, яким без ЗНО дозволили вступати тільки в певні вузи в Україні.

Нагадаємо, що Закон передбачає, що для осіб, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія та які отримали документ про загальну середню освіту, приймання на навчання до одного з вищих навчальних закладів, розташованих на території Запорізької, Миколаївської, Одеської та Херсонської областей, здійснюється на конкурсній основі за результатами вступних випробувань у межах установлених квот прийому до вищих навчальних закладів (наукових установ) України.

«Що стосується мене, то я б запропонував цім людям дозволити вступати до будь-якого вузу в Україні, це єдина можливість інтегрувати іх в суспільство і надати конкурентноспроможну освіту, мова йде про достаток після випуску, що людина знайде роботу», — вважає експерт.

Натомість, зазначає Єгор Стадний, депутати обмежили права вступників, дозволивши їм вступати тільки до певних вишів без ЗНО. «Ці університети, пробачте, вже не зовсім схожі на університети, сказав він. — У вступника відібрали можливість вибрати і закріпачили за найгіршими вишами».

Раніше ми публікували список основних правил, які потрібно знати абітурієнту 2017 року.

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+