Слухати

Експерт розкритикував вступну кампанію-2017 для абітурієнтів з Донбасу і Криму

10 червня 2017 - 12:38
Експерт з освітніх питань Єгор Стадний невдоволений стратегією роботи з школярами з Криму та Донбасу, яким без ЗНО дозволили вступати тільки в певні вузи в Україні
Експерт розкритикував вступну кампанію-2017 для абітурієнтів з Донбасу і Криму  / Новини на Громадському радіо

В студії «Громадського радіо» експерт з освітніх питань та виконавчий директор аналітичного центру CEDOS Єгор Стадний розповів про найбільші проблеми вступної кампанії в виші в 2017 році і системну кризу в віщій освіті.

Але основною темою влітку стає тема про те, куди ж вступати колишнім школярам. Стадний порекомендував цікавитися не тільки рівнем викладачів і технічним оснащенням вузу, а також його традиціями, середовищем, яке сформовано в університеті.

Випускникам та їхнім батькам експерт радить вивчати інформацію в соціальних мережах, цікавитися біографіями успішних людей, наприклад в діловій соцмережі linkedin.

Також Стадний розкритикував стратегію роботи з школярами з Криму та Донбасу, яким без ЗНО дозволили вступати тільки в певні вузи в Україні.

Нагадаємо, що Закон передбачає, що для осіб, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія та які отримали документ про загальну середню освіту, приймання на навчання до одного з вищих навчальних закладів, розташованих на території Запорізької, Миколаївської, Одеської та Херсонської областей, здійснюється на конкурсній основі за результатами вступних випробувань у межах установлених квот прийому до вищих навчальних закладів (наукових установ) України.

«Що стосується мене, то я б запропонував цім людям дозволити вступати до будь-якого вузу в Україні, це єдина можливість інтегрувати іх в суспільство і надати конкурентноспроможну освіту, мова йде про достаток після випуску, що людина знайде роботу», — вважає експерт.

Натомість, зазначає Єгор Стадний, депутати обмежили права вступників, дозволивши їм вступати тільки до певних вишів без ЗНО. «Ці університети, пробачте, вже не зовсім схожі на університети, сказав він. — У вступника відібрали можливість вибрати і закріпачили за найгіршими вишами».

Раніше ми публікували список основних правил, які потрібно знати абітурієнту 2017 року.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+