Слухати

Що робити, якщо ви знайшли вибухівку? Пам’ятка від СБУ

13 червня 2017 - 13:04
Служба безпеки України пояснила, що робити громадянам, якщо вони виявили залишені без нагляду підозрілі предмети або покинутий транспорт та оприлюднила контакти відповідних служб
Що робити, якщо ви знайшли вибухівку? Пам’ятка від СБУ / Новини на Громадському радіо

Отже, коли виявили підозрілі предмети або боєприпаси необхідно:

- припинити всі роботи та рух;

- попередити оточуючих про підозрілий предмет;

- відвести на максимальну відстань усіх людей;

- негайно повідомити про знахідку Державну службу з надзвичайних ситуацій (тел. 101), в органи МВС (тел. 102), СБУ (тел. 0629-52-53-94) та 
місцеві органи виконавчої влади;

Крім того, в СБУ наголошують: поки очікуєте приїзду фахівців, необхідно охороняти зону перебування небезпечного предмету.

Найчастіше вибухові пристрої можуть містити залишені сумки, портфелі, згортки, коробки, мішки.

Насторогу мають викликати звуки, що лунають від предмета (цокання годинника, сигнал через певний проміжок часу); наявність джерел живлення на механізмі або поряд з ними (батарейки, акумулятори тощо); наявність розтяжки дротів, або дротів, що тягнуться від механізму на велику відстань;
предмет може бути підвішений на дереві або залишений на лавці.

У спецслужбі зазначають, що категорично забороняється: торкатися підозрілого предмету і пересувати його; користуватися засобами радіозв’язку, мобільними телефонами; заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось накривати; здійснювати на нього звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив.

«Всі вибухові речовини отруйні та чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання», — додали в СБУ.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+