Слухати

Турчинов: Президенту потрібно надати право бойового застосовування ЗСУ

13 червня 2017 - 10:26
Наразі бойове застосування ЗСУ регулює українське законодавство у двох випадках: оголошення війни і антитерористичної операції

За словами секретаря Ради нацбезпеки України Олександра Турчинова, зараз настав час перейти до нового формату захисту країни. 

Про це повідомляє Інтерфакс.

Як зазначає секретар, чинне українське законодавство передбачає два основних випадки, за яких дозволено бойове застосування Збройних Сил – це оголошення війни і антитерористичної операції.

«Незважаючи на поширену думку, згідно з нашим законодавством введення воєнного стану передбачає лише наявність особливого правового режиму в країні, або в окремих регіонах, і не надає автоматичного права на використання Збройних Сил України та інших військових формувань», – зазначив секретар РНБО.

Турчинов пояснює, що законодавство формувалося на основі уявлень ХХ століття про класичну війну і не враховує необхідності протистояти гібридній агресії, яку веде проти України РФ.

Тому, за його словами, прийшов час визначити новий формат, що «надасть можливість ефективно захистити Україну від гібридних методів війни, що застосовуються Росією проти нас». 

«Прийшов час не просто визнати окупованими деякі регіони Донецької і Луганської областей, але чітко, на законодавчому рівні визначити засади державної політики щодо їх звільнення. Необхідна ефективна технологія захисту країни, а для цього законодавчо потрібно надати президенту право застосовувати ЗСУ та інші військові формування проти гібридної агресії з боку РФ», – наголосив секретар РНБО.

Він також вважає, що потрібно створити постійний Оперативний штаб у зоні протистояння з широкими повноваженнями, для комплексного управління ЗСУ, усіма силовими структурами, а також військово-цивільними адміністраціями.

На думку Турчинова, це питання вимагає обговорення в професійному експертному середовищі. «Уточнений законопроект «Про відновлення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями Донецької і Луганської областей» буде представлений президенту, після чого, сподіваюся, він оперативно буде внесений до Верховної Ради», – повідомив Турчинов. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+