Слухати

Як живуть тварини у найбільшому притулку Європи? (Фоторепортаж) / Новини на Громадському радіо

Як живуть тварини у найбільшому притулку Європи? (Фоторепортаж)

13 червня 2017 - 10:39
Притулок для тварин у Берліні Tierheim Berlin Falkenberg - найбільший та найсучасніший у Європі. Тут знайшли прихисток 10 тисяч тварин

«Крім котиків та собачок, морських котиків, хом’ячків, папужок та мавпочок тут живуть і екзотичні тварини, яких було ввезено до Німеччини. Від усіх них відмовились господарі. Бо утримувати домашню тварину в Німеччині дорого», — пише українська журналістка Тетяна Гончарук, яка днями відвідала притулок, яким опікується Товариство із захисту тварин у Берліні — Tierschutzverein für Berlin und Umgebung Corp. e.V.

kit.jpg

Вихованець Tierheim Berlin Falkenberg // Тетяна Гончарук
Вихованець Tierheim Berlin Falkenberg
Тетяна Гончарук

kit2.jpg

Вихованець Tierheim Berlin Falkenberg // Тетяна Гончарова
Вихованець Tierheim Berlin Falkenberg
Тетяна Гончарова

Вона пояснює: господарі собак зобов’язані сплачувати податок (у середньому 200-300 євро на рік за одного собаку) та страхувати. Військових собак та зміїв треба реєструвати в поліції.

«З притулку кожен охочий також може взяти собі тваринку. Але новий господар мусить пройти випробувальний строк: спочатку взяти тварину дозволяється тимчасово — на два місяці. Лише за умови, що потенційний господар добре виконує свої обов’язки, він може забрати тварину «назавжди», — додає Тетяна Гончарук.

sobaka.jpg

Собака з Tierheim Berlin Falkenberg // Тетяна Гончарук
Собака з Tierheim Berlin Falkenberg
Тетяна Гончарук
Піклуватися про тварину можна і у притулку, ставши його «хрещеним» — приходити до свого друга у гості, жертвувати кошти на його утримання, їжу, лікування.

Біля кожної клітки з твариною є її паспортна інформація — ім’я, її фото та опис: вік, настрій та характер, хвороби (якщо є) та інші особливості.
а також інформація про те, чи має «хрещеного» чи опікуна така тварина.

informaciya.jpg

Інформація про жителів Tierheim Berlin Falkenberg // Тетяна Гончарук
Інформація про жителів Tierheim Berlin Falkenberg
Тетяна Гончарук

prytulok.jpg

У притулку для тварин // Тетяна Гончарук
У притулку для тварин
Тетяна Гончарук

terytoriya.jpg

Територія Tierheim Berlin Falkenberg // Тетяна Гончарук
Територія Tierheim Berlin Falkenberg
Тетяна Гончарук

У притулку працюють багато волонтерів — вони приходять двічі на тиждень, щоб попіклуватися про тварин. Також про них дбають ветеринари, фахівці, котрі працюють з поведінкою тварин.

volyery.jpg

Вольєри з тваринами // Тетяна Гончарук
Вольєри з тваринами
Тетяна Гончарук
Неподалік розташований цвинтар для тварин, де можна поховати домашнього улюбленця з усіма почестями. Незважаючи на те, що це найсучасніший притулок у Європі, на мене він справив все ж «важке» враження — багато самотніх та хворих тварин. Про них піклуються, проте все ж вони у неволі.

В коментарі Громадському радіо Тетяна Гончарук додала, що передати до притулку тварину господарям не так просто — обов’язково має бути пояснення: переїзд, народження дітей або інші причини, чому тепер утримувати тварину стало неможливо.

«На жаль, навіть у Німеччині більшість людей просто кидають своїх домашніх улюбленців на вулиці. І саме з вулиці більшість потрапляє до притулку», — зазначила журналістка.

Щодо собак, зазначила журналістка, то з ними працюють фахівці з поведінки. Якщо тварина агресивна, бо з неї, наприклад, колишні господарі знущалися, то у притулку з такою твориною працюють фахівці і адаптують її до життя в інших умовах, де агресію проявляти не потрібно.

sobaka2.jpg

Чотирилапий житель Tierheim Berlin Falkenberg // Тетяна Гончарук
Чотирилапий житель Tierheim Berlin Falkenberg
Тетяна Гончарук

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+