Слухати

Держава покриватиме вартість ліків, що є у деталізованому описі

14 червня 2017 - 17:11
Перелік лікарських засобів, які будуть підлягати покриттю за кошти держбюджету, буде щорічно визначати деталізований опис (ДО) в рамках гарантованого держпакета медичних послуг
Держава покриватиме вартість ліків, що є у деталізованому описі / Новини на Громадському радіо

Також держава гарантуватиме повну оплату лікарських засобів, пов’язаних з наданням екстреної медичної допомоги, первинної медичної допомоги і паліативної допомоги.

Про це повідомили у коментарі виданню Інтерфакс Керівник практики в галузі охорони здоров’я київського офісу Baker McKenzie Ольга Дем’янюк і юрист цієї юрфірми Ольга Святенька.

За їхніми словами, конкретний перелік лікарських засобів, що підлягають оплаті, та обсяг оплати щорічно затверджуватиме Верховна Рада у вигляді ДО гарантованого пакета в рамках закону про держбюджет. Таким чином, ДО визначатиме, які лікарські засоби і в якому обсязі буде оплачувати держава.

Як зазначається, у ДО може також вказуватися перелік лікзасобів, що не підлягають оплаті за рахунок державного бюджету.

Для оплати за рахунок держбюджету ліки мають входити до Національного переліку основних лікарських засобів і деталізованого опису.

Також юристи наголосили, що запропонований Міністерством охорони здоров’я законопроект стосується лише фінансування ліків за рахунок держбюджету, тому таке обмеження не торкнеться закупівель та реімбурсації за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Розробку ДО буде покладено на Національну службу здоров’я — новий орган, який планують створити і який виступатиме як єдиний національний замовник.

Розроблений єдиним національним замовником проект детального опису буде схвалювати Кабмін, а після — затверджувати Верховна Рада.

Мінфін спільно з Міністерством охорони здоров’я мають затвердити порядок розробки детального опису та критерії, на підставі яких єдиний національний замовник добиратиме лікарські засоби для внесення до такого опису.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+