Слухати

Сексизм у Могилянці. Під стінами академії відбувся протест

15 червня 2017 - 22:55
«Хто тут без пірсинга?», — під таким лозунгом відбулась акція протесту під стінами Києво-Могилянської академії

Активісти феміністичної організації FemSolution разом із студентами університету вимагали покарати одного з викладачів закладу. За начебто сексуальне домагання та сексизм.

Причиною стало звернення однієї із студенток КМА про нібито насильство, а також дописи викладача у соціальних мережах. В одному з них Олексій Курінний, викладач Могилянки та громадський активіст, пише: «Прийняв нарешті заліки у студентів. Успішно витримав випробування міні-спідницями. Аж раптом побачив студенточку з пірсингами, кількома. Ледь втримавсь, аби не поставити по додатковому балу за кожен з пірсів. Але – не поставив! Я принциповий викладач, попри весну». 

skrin1.jpg

Скрін дописа у Фейсбук //
Скрін дописа у Фейсбук

skrin3.jpg

Скрін //
Скрін

skrin4.jpg

Скрін //
Скрін

Студентів така поведінка обурила. Тож і вийшли на протест. Проте серед присутніх немає самої дівчини, яка заявила про домагання. Активістка FemSolution Брі, співорганізаторка мітингу, каже: вона боїться говорити про це відкрито.

«Саме вислови – сексистські та гомофобні – це регулярне явище. А про насильство до нас зверталась лише одна студентка.  Вона дотепер не хоче говорити про це відкрито, тому що вона дуже боїться – вона ще вчиться. Нас це дуже обурює, що в університеті відбуваються конкретні речі». 

Акцію вдалось зібрати не з першого разу. За день до того її завадили провести молодики, що представились прихильниками Олексія Курінного і погрожували фізичним насильством. Одна з учасниць протесту, Анна, розповідає: довелося захищатись.

«Коли я захотіла зайти в свій університет, мене і моїх друзів спочатку не хотіли впускати, а потім один з цих хлопців побачив у мене значок Amnesty International, почав кричати, що я лесбійка, і намагався його здерти. Тому мені довелося фізично від нього відбиватися». 

akciya_1.jpg

Студенти вийшли на акцію проти поведінки викладача // "Громадське радіо"
Студенти вийшли на акцію проти поведінки викладача
«Громадське радіо»

Михайло Кублій – один із тих активістів, що завадив протесту. Будь-які звинувачення в насильстві він відкидає.

«Ніякого насильства зі сторони прихильників викладача не було. Ми прийшли із квітами, намагались феміністкам просто подарувати квіти. От і все». 

Вдруге демонстрацію вдалось провести вже без сутичок. Втім, і цього разу не обійшлось без гарячих емоцій.

- Ця людина хоче прикритись своєю громадською позицією. Він – класний громадський активіст, в нього можна повчитися. Але він нас не поважає, він порушує корпоративну культуру.

- Залицяння це не злочин!

- Злочин!

Викладач Олексій Курінний усі звинувачення відкидає, та називає їх помстою через громадську діяльність у сфері просування української мови та декомунізації.

«Це політично вмотивована провокація, бо я ніколи не знав, не бачив, і не викладав цим конкретним студенткам. Допис, на який вони посилаються, якраз показує, що я неупережений викладач, який не піддається на дівочі провокації». 

Дівочими провокаціями викладач називає носіння міні-спідниць та пірсингу. Попри це, він заперечує будь-яке домагання у соціальних мережах зі свого боку.

«Таке листування я заперечую, по суті я не вів таких листувань з домаганнями», — говорить викладач Могилянки. 

Існування проблеми стало для адміністрації Могилянки новиною. Втім, декан по роботі зі студентами Юрій Глигало запевняє: в ситуації розберуться:

«Факт насильства адміністрації повідомлений не був. З іншого боку, ми робимо зараз комісію, і вона буде все з’ясовувати і виробляти певну політику». 

По завершенню мітингу активісти вручили адміністрації університету офіційне звернення, в якому закликали підтримати боротьбу із сексизмом у стінах Академії. Уже ввечері прес-служба Могилянки опублікувала заяву із закликом підтримати дискусію щодо гендерної рівності і в інших університетах країни. Там же міститьмя інформація, що скандальний допис викладача був зроблений три роки тому. Попри це у виші створена спеціальна комісія, їй доручено з’ясувати обставини подій та підготувати рекомендації щодо порядку організації масових заходів в НаУКМА і доступу до цих заходів осіб, які не є членами спільноти НаУКМА, а також щодо розробки та впровадження політики університету у сфері протидії сексуальним домаганням, — йдеться у повідомленні. 

Остап Яриш, Київ, спеціально для Громадського радіо

За підтримки Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+