Слухати

Президент підписав правки, що скасовують «закон Савченко»

17 червня 2017 - 13:19
Відтепер попереднє утримання буде зараховуватися судом до строку покарання при засудженні до тюремного ув'язнення день за день
Президент підписав правки, що скасовують «закон Савченко» / Новини на Громадському радіо

Президент Петро Порошенко підписав правки до Кримінального кодексу, що скасовують закон авторства колишньої політв’язнем в Росії, а нині народного депутата Надії Савченко з приводу зарахування терміну попереднього ув’язнення в строк тюремного ув’язнення. Про це йдеться на сайті голови держави.

Підписаний закон викладає в новій редакції ч. 5 ст. 72 КК «Правила складання покарань і зарахування строку попереднього ув’язнення», згідно з якою попередній висновок буде зараховуватися судом до строку покарання при засудженні до тюремного ув’язнення день за день або за правилами, передбаченими в ч. 1 ст. 72 КК.

Згідно з новим законом, при призначенні покарань, не зазначених в ч. 1 ст. 72, суд, враховуючи попереднє ув’язнення, може пом’якшити покарання або повністю звільнити засудженого від його відбування.
Закон вступає в силу з дня, наступного за днем ​​його опублікування.

В прес-службі президента відзначають, що прийняття даного закону направлено на «поліпшення стану забезпечення та захисту прав і свобод людини і громадянина, власності, громадського порядку та громадської безпеки від злочинних посягань».

18 травня 2017 року Верховна Рада скасувала так званий закон Савченко. За зміни до Кримінального кодексу щодо зарахування терміну попереднього ув’язнення N5534 проголосували 227 народних депутатів.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+