Слухати

В Луцьку ексгумували 107 останків розстріляних політв’язнів (ФОТО) / Новини на Громадському радіо

В Луцьку ексгумували 107 останків розстріляних політв’язнів (ФОТО)

17 червня 2017 - 16:54
В Луцьку завершились шестиденні роботи з ексгумації останків розстріляних 23-24 червня 1941 року в'язнів Луцької тюрми

Про це повідомила юристка та громадська діячка Мар’яна Сорочук.

Вона зазначила, що всього ексгумовано 107 останків.

«Судячи по взуттю та черепах, серед розстріляних були також жінки. Крім скелетів, у ямі виявлено рештки цивільного одягу та взуття, гребінець, зубні щітки, бритва, портсигар; кулонів/хрестиків не виявлено», -написала Сорочук. 

За її словами, наступного тижня скелети будуть передані на судмедекспертизу, після якої їх буде перепоховано у дворі монастиря.

«Поховальна яма» є вирвою діаметром до 5 м, глибиною 2 м, утвореною від авіабомби, осколки якої виявлено у стінках ями.
Цікавим є те, що на дні ями виявлено фундамент старішого за монастир приміщення, тож цілком ймовірно, що глибина решти поховальних ям може бути більшою, а відповідно більшою буде і кількість тіл у них», — додала юристка.

Читайте також: В Луцьку розкопки: піднімають кістяки в’язнів тюрми, розстріляних у радянські часи, ФОТО

Вона уточнила, що ексгумаційні роботи проводились в умовах співпраці громадської ради при Волинській облдержадміністрації, яка і ініціювала ексгумацію та Луцької міськради, яка виділила для цього кошти.

За свідченнями очевидців, тіл розстріляних може бути від однієї до чотирьох тисяч, додала Мар’яна Сорочук.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+