Слухати

В селі на Одещині частина вулиці провалилась в катакомби (ФОТО) / Новини на Громадському радіо

В селі на Одещині частина вулиці провалилась в катакомби (ФОТО)

17 червня 2017 - 14:02
Зазвичай, у таких ситуаціях порожнини, що утворились, засипають піском. Цього разу, за словами сільського голови, не засипатимуть, натомість перетворять місце на цікавинку для туристів

Обвал стався в центрі села Кубей Болградського району Одеської області. Земля провалилася разом з тротуаром і деревами, відкривши три ходи в старовинні катакомби, повідомляє інформагентство «Траса Е-95».

obval5.jpg

Обвал // trassae95.com
Обвал
trassae95.com

 
Зазначається, що відкриті катакомби або, як називають їх місцеві жителі — «міни» — спрямовані глибоко в землю, в симетричному напрямку на північ, захід і південь. Висота кожного ходу доходить до двох метрів, а глибину поки не визначили. Але місцеві жителі, дотримуючись обережності, пройшли вглиб до 20 метрів. 
 
Агентство пише, що це не перший провал в катакомби в селі. Сільський голова Петро Кисса розповів, що таких «мін» дуже багато в різних частинах села. Відкриваються вони навіть там, де не чекали. 

Кисса зазначив, що найчастіше обвали сільрада засипає піском, але з нинішнім вирішили вчинити інакше.
 
«Ми думаємо облагородити його, встановити надбудову над ним, зміцнити склепіння, розчистити і зробити його показовим для наших гостей. Такий собі екскурс в нашу історію. Звичайно, поки для цього грошей немає. Але є плани і бажання їх реалізувати. Значить, знайдемо і кошти «, — розповів сільський голова.

v_katakombi.jpg

Місцеві жителі пройшли 20 метрів в глибину катакомб // trassae95.com
Місцеві жителі пройшли 20 метрів в глибину катакомб
trassae95.com

 
Місцеві краєзнавці пояснюють, що ці катакомби були влаштовані ногайцами — тюркомовних кочовим народом, що мешкали в Північному Причорномор’ї і конкретно на території села до переселення туди болгар і гагаузів.
 
Історики стверджують, що ногайські татари мали звичку ховати свої сім’ї під землею, тому викопували цілі підземні ходи, які виходили до гирла річки, звідки можна було переправитися через річку і уникнути погоні.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+