Слухати

У Індонезії 9-річний хлопчик бореться із залежністю від куріння / Новини на Громадському радіо

У Індонезії 9-річний хлопчик бореться із залежністю від куріння

18 червня 2017 - 15:08
Історія цього хлопчика стала символом кризи куріння в Індонезії, яку описують як «останній рай курильщика»

Альді Різал відомий в усьому світі як індонезійський хлопчик, який курить. Шокуючі кадри малюка швидко поширюються в мережі і на YouTube як вірусні. Зображення малюка із сигаретою стали символом кризи куріння у країні, який описують як «останній рай курильщика», пише The Sunday Morning Herald.

Хлопчик почав курити у два роки. Він крав сигарети від мами, поки вона продавала рибу на ринку. Зараз Альді майже 9 років і він у 4 класі.

Сьогодні його вважають одним із всесвітньо відомих наймолодших курців, які виправились. «Я спостерігав за людьми, що курять, і це виглядало смачно. Я почував себе добре, коли курив. Але зараз я вважаю, що шоколад смачніший, ніж куріння», – розповів Альді виданню The Sunday Morning Herald.

1 497 776 739 679.jpg

Альді Різал // The Sunday Morning Herald
Альді Різал
The Sunday Morning Herald

Хлопчик припинив курити у п’ять років, після того, як отримав допомогу від знаменитого дитячого психолога і телевізійної знаменитості Сето Муляді. 

Альді було не просто побороти залежність. Мама хлопчика Діана Різаль розповідає, що спочатку хлопчик замінював сигарети на їжу і це призвело до нової боротьби: контролем над масою тіла. 

«Після того, як він кинув курити, він починав багато їсти кожен раз, коли відчував потребу в курінні», – каже мама Альді, Діана Різаль.

1 497 776 739 679_2.jpg

Діана Різаль // The Sunday Morning Herald
Діана Різаль
The Sunday Morning Herald

За її словами, хлопчик міг з’їдати три курячі ніжки і три чаші із м’ясним супом за один прийом прийом їжі. Коли мама забороняла їсти – Альді починав погрожувати, що повернеться до паління. Через таку поведінку вага хлопчика вийшла за межі норми. 

Коли Альді пішов до школи, із нього почали насміхатись однокласники через величезний ланч-бокс. Тому хлопчик почав менше їсти і повернувся до нормальної ваги.

Історія цього хлопчика привернула увагу до високого рівня дитячого куріння в Індонезії. За даними опитування Global Youth Tobacco Survey у 2014 році, 20 відсотків індонезійців у віці від 13 до 15 років курять. 

Також зараз експерти в галузі охорони здоров’я стурбовані тим, що в Індонезії з’явився суперечливий законопроект, який спрямований на збільшення виробництва сигарет, і відкличе норми, що обмежують куріння в Індонезії.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+