Слухати

Спалах кишкової інфекції у дитсадку на Донбасі спричинила антисанітарія

19 червня 2017 - 17:21
Незважаючи на жахливий санітарний стан дитячого садка Держспоживслужба не може провести попереджувальні перевірки інших дитячих закладів через мораторій
Спалах кишкової інфекції у дитсадку на Донбасі спричинила антисанітарія / Новини на Громадському радіо

Спалах кишкової інфекції в дитячому садку у селі Рівнопілля Волноваського району Донецької області зафіксувала держслужба з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів. Захворіли 9  вихованців дитсадка. Про це в ефірі «Громадського радіо» повідомила начальниця відділу безпеки території та життєдіяльності Управління держаналізу за дотриманням санітарного законодавства Вікторія Остроушко.

Головоною причиною спалаху вірусу є недотримання санітарних норм.

Вікторія Остроушко: У дитячому садку були порушення санітарного режиму у харчовому блоці закладу. Були не надані документи, що підтверджують якість та термін придатності харчових продуктів, брокеражний журнал був заповнений до кінця червня, не функціонувала вентиляційна система на харчовому блоці та в групах. Під мийками були встановлені відра.

Для приготування страв для дітей співробітники використовували питну воду, якість і походження якої не було підтверджено документами. Температурний режим у холодильника не дотримувався, окрім того разом з інвентарем для груп зберігався інвентар для туалетних кімнат. Для миття кухонного посуду використовувалась вода із свердловини, яка не відповідає по мікробіологічним показникам.

Вікторія зазначила, що ці данні Держспоживслужба дістала в результаті моніторингових досліджень, лабораторні результати все ще не надійшли.

На разі навчально-виховний процес у дитячому закладі призупинений. Вікторія відзначила, що інші дитячі заклади у зв»язку із цією ситуацією перевіряти не планується, адже наразі на перевірки накладений мораторій. 

Як раніше повідомляло «Громадське радіо», вибухи у київських маршрутках також могли стати наслідком дії мораторію на перевірку. Про це повідомив голова Укртрансбезпеки Михайло Ноняк.

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+