Слухати

Спалах кишкової інфекції у дитсадку на Донбасі спричинила антисанітарія

19 червня 2017 - 17:21
Незважаючи на жахливий санітарний стан дитячого садка Держспоживслужба не може провести попереджувальні перевірки інших дитячих закладів через мораторій

Спалах кишкової інфекції в дитячому садку у селі Рівнопілля Волноваського району Донецької області зафіксувала держслужба з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів. Захворіли 9  вихованців дитсадка. Про це в ефірі «Громадського радіо» повідомила начальниця відділу безпеки території та життєдіяльності Управління держаналізу за дотриманням санітарного законодавства Вікторія Остроушко.

Головоною причиною спалаху вірусу є недотримання санітарних норм.

Вікторія Остроушко: У дитячому садку були порушення санітарного режиму у харчовому блоці закладу. Були не надані документи, що підтверджують якість та термін придатності харчових продуктів, брокеражний журнал був заповнений до кінця червня, не функціонувала вентиляційна система на харчовому блоці та в групах. Під мийками були встановлені відра.

Для приготування страв для дітей співробітники використовували питну воду, якість і походження якої не було підтверджено документами. Температурний режим у холодильника не дотримувався, окрім того разом з інвентарем для груп зберігався інвентар для туалетних кімнат. Для миття кухонного посуду використовувалась вода із свердловини, яка не відповідає по мікробіологічним показникам.

Вікторія зазначила, що ці данні Держспоживслужба дістала в результаті моніторингових досліджень, лабораторні результати все ще не надійшли.

На разі навчально-виховний процес у дитячому закладі призупинений. Вікторія відзначила, що інші дитячі заклади у зв»язку із цією ситуацією перевіряти не планується, адже наразі на перевірки накладений мораторій. 

Як раніше повідомляло «Громадське радіо», вибухи у київських маршрутках також могли стати наслідком дії мораторію на перевірку. Про це повідомив голова Укртрансбезпеки Михайло Ноняк.

 

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
FacebookTwitterGoogle+