Слухати

ООН зафіксували рекордну кількість біженців у світі / Новини на Громадському радіо

ООН зафіксували рекордну кількість біженців у світі

19 червня 2017 - 10:36
Цього року кількість людей, що вимушені покинути свої домівки перетнула 65 мільйонів

За підсумками минулого року кількість біженців у світі (шукачів притулку та внутрішньо переміщених осіб) склало рекордні 65,6 млн осіб. Про повідомили у агентстві у справах біженців ООН, передає ВВС.

Це на 300 тисяч більше, ніж у 2015 році. В агентстві відзначили, що це все одно набагато менш різкий стрибок, ніж в 2014-2015 роках, коли число людей, що були змушені покинути свої будинки, збільшилася відразу на п’ять мільйонів.

Комісар ООН у справах біженців Філіппо Гранді заявив, що дані про вимушених переселенців свідчать про провал міжнародної дипломатії.

«Ви бачите, що старі конфлікти і нові конфлікти призводять до переміщення людей. Вимушене переміщення — символ воєн, які ніколи не закінчуються», — заявив Гранді.

Він також нагадав про тягар, який ліг на деякі з найбідніших країн світу — 84% переміщених осіб живуть у бідних країнах і державах із середнім рівнем доходів.
«Як я можу просити країни з набагато меншою кількістю ресурсів — в Африці, на Близькому Сході, в Азії — прийняти мільйони біженців, якщо багаті країни відмовляються це зробити», — заявив Гранді.

ООН сподівається, що зафіксоване рекордне число вимушених переселенців змусить багаті країни ще раз задуматися на тим, щоб не просто прийняти більше біженців, але і працювати над відновленням світу.

Біженці

Всього ООН нарахувало 65,6 млн людей, вимушених покинути свої будинки. Серед них
22,5 млн — біженці;
40,4 млн — внутрішньо переміщені особи (вони позбулися своїх будинків, але не покинули країну);
2,8 млн подали запит про отримання притулку;


Звідки прибувають біженці
Сирія — 5,5 млн (ще 6,3 млн сирійців — внутрішньо переміщені особи);
Афганістан — 2,5 млн;
Південний Судан — 1,4 млн;


Хто приймає біженців
Туреччина — 2,9 млн;
Пакистан — 1,4 млн;
Ліван: 1 млн;
Іран — 979,4 тис;
Уганда — 940,8 тис;
Ефіопія — 791,6 тис.

Раніше в ефірі «Громадського радіо» ми розповідали, як Швеція шукає відповіді на питання міграції.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+