Слухати

Українці виявилися однією з найбільш релігійних націй у Європі / Новини на Громадському радіо

Українці виявилися однією з найбільш релігійних націй у Європі

20 червня 2017 - 13:47
Цікаво, що у відмінності від країн-сусідів 72% чехів не ідентифікують себе з якоюсь релігійною групою

Більшість дорослих у Центральній та Східній Європі ототожнюють себе з якоюсь релігійною групою та вірять у Бога, про  це свідчать дані опитуванням дослідницького центру Pew у 18 країнах регіону, повідомляє сайт Pew Research Center.

Але винятком з цієї моделі є Чехія, де більшість населення не вірить у Бога. Близько семи десятків чехів (72%) не ідентифікують себе з якоюсь релігійною групою, при чому про те, що вони «атеїсти», говорять 25% чехів. Вважають себе релігійними тільки 29 відсотків жителів Чехії.

Для порівняння, в Україні, Білорусі та Росії рівень релігійності набагато віщий, не дивлячись на історичний бекграунд атеїстичного Радянського Союзу.

У Росії 75 відсотків опитуваних вважають себе релігійними, в Україні — 86 відсотків, трохи менше,  у Білорусі — 84%.

bez_imeni.png

Дослідження релігійності в Європі // Фото: pewresearch.org
Дослідження релігійності в Європі
Фото: pewresearch.org

Крім того, чехи мають один із самих високих рівнів підтримки легального аборту (84%) та одностатевого шлюбу (65%) у регіоні. Подібним чином вони найімовірніше кажуть, що вони ніколи не відвідують релігійні служби (55%) або моляться (68%).

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+