Слухати

Напад на моніторингову місію ОБСЄ на Донбасі. З’явилися подробиці / Новини на Громадському радіо

Напад на моніторингову місію ОБСЄ на Донбасі. З'явилися подробиці

21 червня 2017 - 08:09
Бойовики «ДНР» перешкоджали спостерігачам покинути Ясинуватський район, погрожували зброєю, робили спроби розбити скло автомобілів автоматами

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні повідомила про напад на спостерігачів з боку представників незаконних збройних формувань «ДНР». Спочатку прес-служба місії повідомила про це на сторінці місії в Twitter. Згодом у звіті ОБСЄ була приведена повна картина події.

Напад стався 20 червня під час патрулювання в районі Ясинуватої Донецької області, де знаходилися два патрулі СММ, що складаються з чотирьох автомобілів і дванадцяти спостерігачів. Бойовики «ДНР» спочатку відкрили стрілянину, після чого спробували перешкодити спостерігачам покинути цей район.

«Потім  два чоловика — один у балаклаві, інший з шарфом — рушили до патруля СММ (2) і почали агресивно кричати. Потім вони пішли. Об 11:10 обидва патрулі СММ спробували покинути цей район. Коли СММ патруль (2) почав рухатися, озброєна людина побігла до другого транспортному засобу, спробувала відкрити двері з боку водія та зламати бокове вікно водія своєю зброєю», — йдеться в звіті СММ.

«Після цього озброєний чоловік повернувся і навів свою штурмову гвинтівку на водія і пасажира на передньому сидінні другого транспортного засобу з патруля СММ (2). Обидва члени патруля підняли руки у відповідь. Коли озброєна людина відійшла в сторону автомобіля, щоб спробувати відкрити передні двері пасажира, водій прискорився. Коли машина СММ  покинула місто події, озброєна людина вдарила в заднє праве вікно своєю зброєю, завдавши невеликої шкоди. Потім СММ побачила, як він вистрілив в повітря», — повідомляють в місії.

Після цього інциденту спостерігачі повернулися в Донецьк. Про напад був проінформований Спеціальний центр по контролю і координації (СЦКК).

У свою чергу «ДНР» заявила про затримання озброєних людей, які напередодні вдень напали на патруль спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в місті Ясинувата, повідомляє сайт, підконтрольниий бойвикам ДАН.

«В результаті вжитих заходів з боку«міністерства оборони і міністерства державної безпеки ДНР» в ході проведення оперативно-розшукових заходів були затримані озброєні люди напали 20 червня на патруль ОБСЄ», — йдеться в повідомленні.

Також в організації зазначили, що «затримані не є військовослужбовцями або співробітниками силових структур ДНР».

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+